Připojíte se? Petice žádá Apple, aby nezakazoval nahrávání iPhonem na koncertech

iphone-camera-icon1Patenty jsou opravdu zajímavé věci. Společnosti si vymýšlejí jeden patent za druhým, následně je (logicky) vymáhají v případě jejich porušení, nebo se kvůli nim soudí. V neposlední řadě na ně také reagují obyčejní uživatelé, což je momentálně nejaktuálnější případ, týkající se nějakého patentu společnosti Apple. Není to tak dávno co jsme vás informovali o patentu, který by měl údajně sloužit k tomu, aby mohla společnost (Apple) bezdrátově blokovat nahrávací funkce telefonu. Tedy jak kameru, tak i mikrofon. Na základě zveřejnění tohoto patentu se pak strhla obrovská debata, která vyústila v petici.

Původní záměr patentu nebyl úplně jednoznačný a dalo se na něj nahlížet z několika různých úhlů pohledu. Buď se Apple snažil o to, aby si každý návštěvník užil svůj oblíbený koncert, jelikož s tímto patentem v praxi, by si už nikdy nikdo nic na koncertě nenahrál. Nebo Apple chce zabránit tomu, aby si lidé nahrávali něco, co společnost (nebo jiný zadavatel) nepovažuje za adekvátní. Verzi pro vás přijatelnou si vyberte dle vašich osobních preferencí, nic to ovšem nemění na tom, že se již zmiňovaná petice na webu objevila a lidé proti tomuto patentu velmi hlasitě bojují.

Internetovou petici můžete najít zde a v současné době jí zatím podepsalo téměř 31 tisíc lidí. Autoři petice uvádějí, že se chtějí vyhnout scénáři, kdy budou chtít uživatelé natočit důkaz konaného bezpráví a nelegitimního jednání a přitom narazí na externí blokování nahrávacích funkcí. Ať už se má jednat o nepřiměřený zásah policie nebo jiné podobné případy. Jak se k tomuto stavíte vy? Vadil by vám podobný zásah do uživatelských práv či nikoliv?

iPhone-camera-at-a-rock-concert

Zdroj: 9to5mac

|
7
Leitz

Diskuze

  Není to tak ja se může na první pohled zdát,protože na koncertech kde to povolí interpret tak se může natáčet o 106:D.
  Jedná se jen o případy kdy si to nebude samotný interpret přát a zakáže tak natáčení.
  Jsem PROTI petici.

  Reagovat

  saddako : klidně ať se zvýší. Většina uživatelů iOS chce vyladěný systém a je jim úplně jedno kolik se prodá kusů nějakého bastlu od Googlu

  Reagovat

  Nemám rád žádné umělé regulace, tak se mi funkce blokování nelíbí, ale nahrávání na koncertech mě celkem ruší a setkávám se, že si lidi pořizují i záznam z koncertů vážné hudby … proč, stejně si to pustí maximálně jednou, protože je většinou daleko, nic na videu neuvidí a zvuk je hrozný

  Reagovat

  Přesně si to umím představit – třeba někde v Číně při nějakým protestu policie zakročí a přitom preventivně vypne možnost to natáčet. Bezva Apple, tomu je třeba vyjít vstříc!

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz