Zavřít reklamu

macOS 10.12 Sierra icon

Apple v pondělí na WWDC představil nové operační systémy, mezi které patří i desktopový operační systém macOS 10.12, který dostal jméno Sierra. Jednou z největších novinek systému je Siri, která dokáže odpovídat na téměř všechny naše otázky. Novinek ale bylo samozřejmě více a určitě je nutné zmínit funkci Auto Unlock, kterou jsme pro vás nyní otestovali. Apple na konferenci řekl, že pomocí Auto Unlock se iMac nebo MacBook odemkne vždy, když jste nablízku s jiným zařízením od Applu. Funkce přesto zatím nefunguje s iPhonem ani iPadem, ale pouze s Apple Watch. Jak tedy Auto Unlock funguje?

Popravdě nám dalo poněkud zabrat, než se nám podařilo zjistit více informací o nové funkci a tu následně zprovoznit. Apple totiž na konferenci a následně ve svých dokumentech pouze uvedl, že Auto Unlock funguje s ostatními zařízeními od Applu.

Velký problém vidím v tom, že se aktuálně nikde v macOS 10.12 Sierra neskrývá nějaké nastavení funkce. Nikde nevidíte, zda-li je aktivovaná a ani seznam zařízení, které jsou schopné Mac odemknout. Zatím je Auto Unlock v situaci, že je ve výchozím nastavení aktivovaný.

První dny testování nového macOS 10.12 jsme stále uspávali Mac, ke kterému jsme chodili s iPhonem a čekali jsme, že se odemkne. Bohužel se tak nestalo. Poté jsme našli několik informací o tom, že funkce funguje pouze s chytrými hodinkami Apple Watch. Neváhali jsme ani vteřinu, nasadili Apple Watch na ruku a zkusili jsme k Macu přijít s hodinkami. Mac se nám stále neodemkl. Už jsme si mysleli, že funkci Apple v první beta verzi vůbec neaktivoval.

Poté jsme se opět k uzamčenému iMacu přiblížili s hodinkami a na hodinky jsme se podívali tak, aby se rozsvítili. Najednou se Mac odemkl. To znamená, že funkce Auto Unlock funguje zatím s Apple Watch, na které se musíte při příchodu k Macu podívat nebo je jinak rozsvítit.

Je nutné říct, že Apple Watch musí být registrované na stejné Apple ID a zároveň musí být připojené na stejné Wi-Fi síti, jako Mac. Od doby, co jsme přišli na to, jak funkce funguje, ji využíváme téměř stále. Popravdě řečeno, mě osobně již přijde divné zadávat heslo při příchodu k Macu. Funkce totiž nyní funguje naprosto perfektně, i když to zpočátku chtělo trochu bádání a dokonce udělat i restore hodinek, které se neustále odpojovaly od sítě. Snad je to tedy jen otázka času, než Apple přidá i podporu iPhonu, tedy jestli vůbec někdy.

autounlock fb

Dnes nejčtenější

.