Zavřít reklamu

Macrumors-iPhone-7 iconPřání drtivé většiny Apple fanoušků bude snad konečně vyslyšeno. Analytik z IHS Technology totiž na čínské sociální síti uvedl, že od dodavatelských řetězců zjistil, že iPhone 7 nabídne v základu 32GB varinatu, což znamená, že by se měl konečně zbavit 16GB varianty, která je mezi uživateli tak nenáviděná. Analytická společnost IHS Technology přinesla v minulosti již několikrát spolehlivé informace právě od dodavatelských řetězců a například jako první tvrdila, že Apple v roce 2016 představí 4palcový iPhone, což se skutečně stalo, když Apple v březnu ukázal iPhone SE.

Analytik také uvedl, že iPhone 7 bude disponovat 2GB RAM, tedy stejně, jako nyní iPhone 6s, avšak neuvádí, zda se informace týkají všech iPhonů 7, tedy i iPhonu 7 Plus, nebo jen 4,7″ modelu. Ming-Chi Kuo totiž nedávno investorům sdělil, že 5,5″ Plus model bude disponovat 3GB RAM kvůli a to kvůli vyšší náročnosti na operační paměť při zpracovávání snímků z duálního fotoaparátu.

I když jedna zpráva od analytika samozřejmě není nezvratný důkaz, že tomu tak skutečně bude, už je na čase, aby se Apple základní 16GB varianty zbavil. Některým uživatelům může stačit, avšak poslouží jen na několik fotografií a aplikací. Obzvláště u iPhonu 6s jde poměrně o problém, protože pokud chcete natáčet kvalitní 4K videa, 16GB iPhone vám prostě stačit nebude a po pár záběrech je uložiště plné.

Analytik z IHS Technology neuvádí, jaké další varianty kromě 32GB by měl Apple u iPhonu 7 nabízet, ale zdá se pravděpodobné, že 32GB varianta jen nahradí 16GB variantu. Apple by tak prodával 32/64/128GB iPhone 7. Na druhou stranu nedávno na povrch vypluly informace, že iPhone 7 by měl dokonce nabídnout 256GB variantu, tudíž pak by Apple mohl prodávat 32/128/256, což je možná nejpravděpodobnější, protože uživatelé, kterým nebude stačit 32GB, budou muset sáhnout po čtyřikrát větší 128GB variantě, která bude o $100, jako je tomu nyní mezi 16GB a 64GB variantou.

iPhone 7 32GB FB

*zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.