Zavřít reklamu

Reminders Připomínky icon

Součástí operačního systému OS X a i iOS je aplikace Připomínky, ovšem většina Apple uživatelů je ani nepoužívá a nevyužívá tak jejich potenciál, protože si raději přidají připomínku do Kalendáře. Přesto Připomínky mají užitečné funkce, které Kalendář nemá a málo kdo o nich ví. Na serveru iDropNews se nedávno objevil zajímavý trik, který zobrazí připomínku na konkrétním místě, ale také například po nasednutí do automobilu, o čemž ví skutečně jen hrstka majitelů iPhonů nebo Maců, a to i těch zkušených.

Polohově závislé připomínky nejsou nová věc poslední verze iOS, ale pokud se zeptáte lidí ve vašem okolí, tak málo kdo o funkci ví. Popravdě se přiznám, že i já jsem na funkci narazil teprve nedávno a od té doby využívám polohové připomínky téměř každý den. Jak vytvořit konkrétní připomínku, která se zobrazí na určitém místě?

Nejprve otevřeme aplikaci Připomínky a vytvoříme konkrétní připomínku. Vedle textu se zobrazí ikona „i“ na kterou musíme kliknout. Po kliknutí se zobrazí dodatečné informace o dané připomínce, a nás tentokrát bude zajímat možnost „Připomenout na místě“ – posuvník vedle textu přepneme do polohy zapnuto. Zobrazí se další možnost Místo na kterou klikneme. Následně napíšeme adresu/místo na kterém se má připomínka zobrazit. Po kliknutí na adresu se v dolní části obrazovky zobrazí mapa s označením konkrétního místa, okolo kterého je modrý kruh. Budeme-li přetahovat černou tečku, která v kruhu je, zvětší se tím oblast ve které se připomínka zobrazí. Po nastavení okruhu klikneme v levém horním rohu na šipku zpět („„) a následně v pravém horním rohu klikneme na Hotovo. Tím je vše nastaveno a připomínka se zobrazí, když dorazíte do daného okruhu.

pripominky gif
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Skryté jsou ale především připomínky, které se zobrazí pokud nasednete do automobilu. Je důležité podotknout, že musíte mít svůj iPhone spárovaný se svým automobilem pomocí Bluetooth, aby se vám níže popsaná možnost zobrazila. Postup je téměř stejný jako u polohových připomínek. Vytvoříme tedy připomínku, klikneme na „i“ a následně do polohy ON přepneme možnost „Připomenout na místě„. Po kliknutí na možnost Místa se v seznamu zobrazí možnosti „Dostat se do auta“ a „Dostat se ven z auta“. Pokud první možnost vybereme, znamená to, že pokud přijdeme k automobilu a iPhone se automaticky spáruje, tak se zobrazí zvolená připomínka. Pokud zvolíme možnost druhou, tedy „Dostat se ven z auta“, tak po přerušení Bluetooth připojení se také zobrazí daná připomínka. Vše uložíme kliknutím na symbol šipky v levém horním rohu.

poznamky misto fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

*Zdroj: iDropNews.com

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější