Zavřít reklamu

Tim Cook icon

Mnoho lidí má první zkušenost se společností Apple až po zakoupení iPhonu. Nákup iPhonu je pro většinu lidí velké finanční rozhodnutí a je mezi námi i mnoho lidí, kteří mají iPhone například na splátky. Je ale možné, že se u nás už tolik nebudeme se splátkami na iPhone setkávat, protože na některých trzích se možná dočkáme snížení cen iPhonu, a to z důvodu, že cenu iPhonu zkritizoval dokonce i samotný CEO Applu. Tim Cook je aktuálně na návštěvě v Indii a v rozhovoru pro místní televizi mluvil o ambicích společnosti na rozvojovém trhu, ale hlavně řekl, že je iPhone opravdu drahý.

V rozhovoru moderátorovi Tim odpovídal na otázku, zda-li není iPhone příliš drahý, a to zejména pokud některé funkce fungují pouze v USA. Cook velice překvapivě uznal, že cena iPhonu je poněkud strmá: „Naše ziskovost v Indii je poněkud malá, ale přesto musím uznat, že ceny jsou vysoké.“ Poté Cook vysvětlil, že cenu v zahraničí zvyšuje především clo a daně. Podle Tima je nepravděpodobné, že společnost sníží cenu iPhonu ve Spojených státech, ale je možné, že se snížení cen dočkáme v Evropě a jiných zemích.

I přesto, že iPhone se může prodávat mnohem levněji, Cook si stále trvá na tom, že si uživatel kupuje kvalitu, která nikdy nebude snížena. Vzhledem k tomu, že společnost chce dělat skvělé produkty, tak Tim řekl, že nikdy nebude iPhone konkurovat levnějším telefonům: „Nikdy jsme nevytvořili produkt na který bychom nebyli pyšní. Nechceme se proto soustředit na trh levných mobilních telefonů.

Server Cultofmac.com napsal, že Apple a samotný Tim nemá touhu dělat dobré telefony pro chudé lidi. Přesto by byl Tim rád, aby lidé v Indii mohli zakoupit iPhone za USA cenu. Podle slov mnoha analytiků si budeme muset ještě několik let počkat, než k zlevnění iPhonu v zahraničí dojde.

Na celý rozhovor s Timem Cookem se můžete podívat níže. Diskuzi o ceně iPhonu naleznete okolo 14 minuty.

*Zdroj: Cultofmac.com

Dnes nejčtenější

.