Kde na světě je nejdražší a nejlevnější iPhone? ČR je na tom hůř, než jste čekali

iPhone 6s iPhone 6s Plus iconiPhone stojí už od své první generace z roku 2007 v USA pořád stejně. Že například v České republice stoupá jeho cena, není tak úplně chyba Applu, ale toho, že koruna i euro oslabuje a tím se pochopitelně zvedá i cenovka produktů ze zahraničí. iPhone není výjimkou, a tak zatímco jste nový iPhone 4 mohli koupit za cenu přibližně nějakých 14 000 Kč, tak dnes vás nejlevnější iPhone 6s vyjde na nehezkých 21 190 Kč, přitom ve Spojených státech je jeho cena stejná jako právě v případě toho iPhonu 4 před několika lety.

Samozřejmě, že za nárůst cen v Evropě může i clo a daň, kterou Apple musí za každý iPhone zaplatit, ale i přesto se najdou ve světe země, kde musel Apple také zaplatit podobné poplatky (i když někdy nižší), ale iPhone vás tam vyjde v přepočtu na dolary mnohem levněji.

Server CNNMoney prozkoumal všechny trhy po celém světě, kde se prodává nejnovější iPhone 6s a zjistil, že rozdíl mezi nejdražším a nejlevnějším iPhonem na světě je 393$, což je v přepočtu přibližně 9800 Kč, a je to i téměř částka, která by vám v USA stačila na zakoupení nového iPhonu 5s. Server také zveřejnil 5 trhů s nejdražším a 5 trhů s nejlevnějším iPhone 6s, který můžete vidět níže. Jak si můžete všimnout, Česká republika nedopadla nejlépe, jelikož u nás máme 5. nejdražší iPhone na světě. Naproti tomu, pokud chcete nový iPhone a chystáte se do Kanady, tak si tam pro něj určitě zajděte do Apple Storu. Musíte však počítat jen s jednoletou zárukou namísto dvouleté, kterou se můžeme pochlubit u nás a vlastně i v celé Evropě.

5 zemí s nejlevnějším iPhonem 6s:

 • Kanada: $636.18
 • Spojené arabské emiráty: $707.64
 • Hongkong: $717.52
 • Rusko: $730.27
 • Tchaj-wan: $731.17

5 zemí s nejdražším iPhonem 6s:

 • Česká republika: $847.84
 • Maďarsko: $858.02
 • Švédsko: $873.63
 • Brazílie: $973.61
 • Turecko: $1029.41

iPhone 6 Gold FB


|
12
Leitz

Diskuze

  Dobrý den, omlouvám se tmě to sem nepatří ale nevím kam jinam napsat…
  Mam menší problem s úložištěm na iPhonu…
  Mam např. staženou aplikaci Facebook ta zabírá +-90Mb ale mě dokumenty a data zabírají 300Mb a to je u více aplikaci, řešil jsem to tak že jsem aplikaci odinstaloval a zase nainstalovat…je nějaký jiný zbůsob jak toto řešit a nejlépe ukládání zabránit nebo minimalizovat ?
  Jeste jednou se omlouvám že píši sem…

  Reagovat

  Musel som za zasmiať, že za vysokú cenu môže aj to, že z každého iPhonu platí Apple dane… Zrovna táto položka vyzerá ako úplne zanedbateľná (ak nehovoríme o DPH).

  Reagovat

  Predpokladám že sú to ceny za iPhone 6s 16Gb to potom nechcem ani vedieť čo stojí v Turecku iPhone 6s+ 128Gb predpokladám že okolo 1600$ a to som možno napísal málo… Pekne veľký rozdiel… Tam by som si teda iMac kupovať nechcel… Na druhu stranu majú tam asi aj iné príjmy…

  Reagovat

  iPhone v SAE nemusí umět imessage a FaceTime.

  Tamější král Abd Alláh bin Abd al-Azíz tyhle služby nechal zabanovat aby si jeho královny nemohli posílat zprávy, čest jeho památce.

  „Královna: přes 30 manželek“
  „Potomci: více než 40 dětí“

  Reagovat

  nitro.doubt: Pokud zmenite region na CZ nebo USA, UK, tak nebudete mit problem. Aplikace se vam zfunkcni azacnou pracovat normalne. Apple nektere vezi do telefonu nainstaluje a az lokalne je vypne. V SAE neni specialni iOS, jen specialni nastaveni. Je to podobne jako s Apple Pay. Stejny telefon, prepnete na UK, prihlasite se s UK apple Id a pak uz staci jen zadat UK nebo mezinarodni platebni karty a jedete.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Další články

Leitz