Zavřít reklamu

microsoft_store-icon

Microsoft v roce 2009 začínal otevírat své obchody Microsoft Store, které jsou kritizovány zejména za kopírování Applu, který má obchody Apple Store po celém světě. Už samotné otevření doprovázelo mnoho trapasů – konkrétně například DJ používal ke svému hraní MacBook Pro, který měl přelepené jablíčko logem Microsoftu. Po několika měsících se ukázalo, že Microsoft Story jsou oproti obchodům Apple Store málo navštěvované. Na internetu se denně objevují fotografie na kterých můžeme vidět plný Apple Store a prázdný Microsoft Store.

Největším důkazem popularity i Applu jako takového byl černý pátek, kdy se před Apple Story po celém světě stáli fronty, zatímco Microsoft měl v nejednom ze svých obchodů celkem prázdno.

Jedna z posledních zpráv naznačuje, že Microsoft plánuje postavit další oficiální obchody, i přesto, že nejsou příliš navštěvované. Společnost prý nebude zveřejňovat ani komentovat prodejnost produktů ve svých Microsoft Storech, ale ReCode poukazuje na to, že v některých místech není vůbec neobvyklé vidět více zaměstnanců než zákazníků.

Microsoft nyní vsází na hry, kterými chce přilákat do obchodu nové zákazníky. V Microsoft Storech tak mohou návštěvníci například vyzkoušet nové nevydané hry na Xbox nebo také mohou vyzkoušet virtuální brýle HTC Vive či Microsoft HoloLens. Přesto podle expertů ani nové hry či virtuální realita příliš mnoho návštěvníků nenaláká. Pro srovnání, Apple nabízí stále ve svých obchodech své produkty či příslušenství, a stále má jednoduše řečeno „plno“, jde především o jakousi „prestiž“ produktů a obchodu Apple Store jako takových.

https://www.youtube.com/watch?v=Hf9Q6CE0Oak

*Zdroj: Cultofmac.com

Související články

Dnes nejčtenější

.