Zavřít reklamu

App Store iconNa Redditu, Twitteru a dalších sociálních sítích a webech, dnes mnoho lidí popisuje problémy s vyhledáváním v App Store a Mac App Store. Jde o chybné výsledky hledání známých aplikací. Jak můžete vidět na obrázku, uživatel zadal Spotify, který by měl být na prvním místě, místo něj je tam SoundCloud. Apple si problému všiml a uvedl jej na svých stránkách podpory v 11 hodin dopoledne našeho času. Podle něj jsou ovlivněni všichni uživatelé a již pátrá po chybě a později bude o stavu informovat.

Na App Store a Mac App Store prostě nelze nalézt známé aplikace, které jsou k dispozici ke stažení. Ve výsledcích vyhledávání se neukazují aplikace, jako je Spotify, Star Wars, Waze, Google, Periscope, Tidal, Tumblr a mnoho dalších. To však není vše, objevuje se celá řada dalších problémů. Jedním z nich jsou i iPhone aplikace, které se zobrazují ve vyhledávání aplikací v kategorii pouze pro iPad. Podle uživatelů se ale zmíněné aplikace ve vyhledávání objevují, pokud je již mají nainstalovány.

Tyto problémy lze pozorovat také v Mac App Storu, ve kterém nelze nalézt ani aplikaci přímo od Applu s názvem Xcode. Viníkem by mohl být výpadek některého ze systémů či serverů společnosti Apple. Já osobně jsem zkoušel Spotify vyhledat taky (nemám jej nainstalované) a výsledek byl stejný jako u ostatních uživatelů a vypadá to, jakoby neexistovalo.

app_store_problém
App-STore-search-problems-iPhone-screenshot-001

 

*Zdroj: idownloadblog

Související články

Dnes nejčtenější

.