Zavřít reklamu

MacBook 2016 Rose Gold iconApple právě jen prostřednictvím tiskové zprávy představil aktualizaci pro 12″ Retina MacBook, který se tak dočkal vůbec prvního updatu od svého představení minulý rok v březnu. Nový 12″ MacBook 2016 nabízí nové procesory, celkově lepší výkon, delší výdrž na baterii a novou barevnou variantu Rose Gold. Výdrž baterie se prodloužila konkrétně o hodinu, a to hlavně díky novým komponentám, které jsou úspornější. 

Trochu smutnou zprávou je, že jsme se nedočkali žádných větší novinek. Nový 12″ MacBook 2016 má stejné rozměry, stejnou klávesnici od kraje ke kraji, stejnou hmotnost a bohužel stále i jedno jediné USB typu C. MacBook 2016 disponuje nejnovějším dvoujádrovým procesorem Intel Core M šesté generace o taktu až 1,3 GHz disponující grafickým jádrem Intel HD Graphics 515, které je až o 25% rychlejší, co se grafického výkonu týká. Rychlejší je i SSD uložiště a také operační paměť RAM, která se nyní chlubí taktem 1866 MHz.

Nový 12″ MacBook 2016 bude možné ještě dnes zakoupit na českých stránkách Applu, které jsou momentálně nedostupné, tudíž nejsou známé ani přesné ceny, které se mohly zvednout.

MacBook 2016 Rose Gold
Zdroj: Apple
MacBook 2016 Rose gold keyboard
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
MacBook 2016
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější