Zavřít reklamu

FBI iconFBI překvapila všechny, kdo sledují bitvu s Applem tím, že požádala soud, aby pozastavil dnešní slyšení, protože našla nový potenciální způsob, jak hacknout iPhone 5C získaného z teroristického útoku v San Bernardinu, bez pomoci Applu. Americká soudkyně Sheri Pym rychle schválila žádost FBI a slyšení pozastavila. FBI má čas do 5. dubna na vyzkoušení nového způsobu, jak iPhone hacknout, který přinesla do pozornosti úřadu třetí strana. Příkaz, který nařizuje Applu, aby pomohl FBI s vyšetřováním zůstává v platnosti, dokud vláda nerozhodne jinak.

V navazujícím konferenčním hovoru s novináři, Apple uvedl, že budou chtít po FBI bližší informace týkající se zranitelnosti iOS, které se FBI snaží využít ve svůj prospěch. Pokud se to FBI podaří, bezpečnostní díra, kterou agentura použila, bude stále představovat hrozbu pro všechny iPhony a předpokládá se, že hackeři s nekalými úmysly, se budou snažit bezpečnostní díru odhalit.

Vědci z Univerzity John Hopkins byli v poslední době schopni získat šifrované informace z iMessage, ale chyba by měla být vyřešena s příchodem iOS 9.3.

Různí lidé navrhují, že existují způsoby, jak dešifrovat bezpečnostní opatření na iPhonu 5C a získat lokální data, z čehož vyplývá, že NSA je pravděpodobně schopna hacknout zařízení pro FBI. Zatímco FBI tvrdí, že pouze Apple je schopen dešifrovat iPhone a požádala o novou nezabezpečenou verzi iOS pro zařízení.

FBI je nucena informovat soud do 5. dubna o proveditelnosti nově nalezené cesty k hacknutí iPhonu. Informace o nové cestě budou nahrávány pro případ nových důkazů, které lze získat a jestli by získané informace mohly být použity v budoucím soudním procesu. Tudíž je pravděpodobné, že se Apple dočká odpovědi na svou otázku během několika týdnů.

lock iPhone passcode

*Zdroj: BGR

Související články

Dnes nejčtenější

.