Zavřít reklamu

Galaxy S7 vs iPhone 6sOd té doby, co se zjistilo, že iPhone 6 lze ohnout, tak se každým rokem u nových modelů iPhonů a jiných známých značek zkouší, jak na tom jsou. Jinak tomu není ani nyní, nedávno se dostal do prodeje Samsung Galaxy S7. Na internetu se ihned objevily drop testy Samsung Galaxy S7 Edge versus iPhone 6s Plus a o jednom jsme již včera psali. Ale zpět k bend testu, jak již můžete vidět v nadpisu, utkají se v něm dva největší rivalové.

První jde na řadu Samsung, který už je popraskaný z včerejšího drop testu. Autor videa vynakládá velkou sílu a nakonec se mu telefon podaří mírně ohnout a dopomohl tomu již popraskaný displej. Nejedná se však o nijak velké prohnutí. Poté přišel na řadu iPhone, který bylo jednodušší ohnout i přesto, že oproti předchozí generaci používá silnější hliník série 7000.

K ohýbání překvapivě nedošlo u tlačítek hlasitosti, ale u vrchního plastového přechodu, který slouží k lepšímu signálu, který přes hliník těžko prochází. Autor videa ještě vzal iPhone a pokusil se jej ještě více ohnout o roh stolu, nakonec ulomil celou vrchní část s fotoaparátem. Na oba telefony musel vynaložit velkou sílu a tak pochybuji že normálním používáním telefony ohnete.

Na druhém videu se utkají tytéž telefony v testu voděodolnosti. Sám Samsung uvádí, že jeho nejnovější model Galaxy S7 je voděodolný, neboť prošel certifikací IP68 a měl by vydržet v hloubce metr a půl asi 30 minut. Pojďme se tedy podívat, jak si oba povedou v praxi. Jsou vhozeny do vody a po 3 minutách jsou z ní vytaženy. To má značit dobu, kdy někomu spadne do vody telefon. Můžeme vidět, že oba telefony stále fungují a tak jsou znovu ponořeny do vody.

Po 10 minutách stále funguje jak Samsung, tak překvapivě i iPhone. Zkouší se také, zda fungují reproduktory. U Smasungu se hlasitost snižuje a zvyšuje a prý není tak hlasitý jako předtím. Co se týče iPhonu, reproduktor funguje stále perfektně. Můžeme však zpozorovat, že se na něm objevilo malé poškození vodou v dolní části displeje, které však nemá vliv na funkčnost.

Po 15 minutách se iPhone restartuje a přestává fungovat. Po vytažení můžeme vidět, kolik vody se v něm nachází. Autor videa vtipkuje, že pokud si zapomenete vodní pistoli, můžete si vzít svůj iPhone. Samsung ve vodě vydrží i nadále a dá se ovládat dokonce i pod vodou.

Související články

Dnes nejčtenější