Zavřít reklamu

iOS 9.3 1 ledna 1970 iconNejnovější iOS 9.3 beta 4, kterou Apple na začátku týdne zveřejnil pro všechny vývojáře a beta testery, opravuje bug způsobující zamrznutí iPhonů a iPadů s 64-bitovými procesory při nastavení data 1.1.1970. Systém se totiž neustále dokola načítal, a tak se ukazovalo jen černé Apple logo na bílém pozadí, ale dál se uživatel nedostal. Apple minulý týden přislíbil opravu v některém z následujících updatů a tím je jak nedávná nová verze iOS 9.2.1, tak i nejnovější beta verze iOS 9.3.

Apple problém vyřešil trochu banálně, jelikož v iOS 9.3 je možné nastavit datum jen do 31. prosince 2000 na 7:00 ET, což je zároveň 1. ledna 2001 ve 12:00 GMT. Uživatel tak nemůže nastavit datum 1.1.1970 a tudíž si ani nemůže způsobit zmíněnou chybu.

Nicméně, kromě prevence, aby si majitelé iPhonů nemohli datum nastavit, umožnil Apple díky nové verzi opravit i ta zařízení, která už byla chybou postihnuta. Mnoho uživatelů totiž svá zařízení s chybou nemohla obnovit přes DFU, repsktive když systém obnovili, tak se chyba opakovala. Pokud ale nyní obnoví postihnuté zařízení přes DFU do iOS 9.3 beta 4, už systém normálně naběhne a problém je tak vyřešen.

iOS 9.3 je momentálně určena jen pro vývojáře a veřejné beta testery, ale jeho očekávané vydání je stanoveno na 15. března, kdy by měl nový systém vyjít ihned po představení nového iPhonu 5se, iPadu Air 3 a nových řemínku pro Apple Watch.

iOS 9

*zdroj: macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.