Sony naznačilo, že iPhone 7 Plus nabídne duální fotoaparát

iPhone-dual-camera iconSony počas oznámenia finančných výsledkov za uplynulý štvrťrok oznámilo investorom, že v roku 2016 očakáva značný odber popularity duálnych fotoaparátov od veľkých hráčov na trhu smartfónov. Vzhľadom k tomu, že spoločnosť Sony vyrába fotoaparáty pre iPhone, táto správa môže byť jednoznačným potvrdením doterajších špekulácií o tom, že Apple plánuje použiť duálny fotoaparát u iPhone 7, respektíve u iPhonu 7 Plus. Špekulácie totiž hovoria, že duálny fotoaparát bude dostupný exkluzívne len v iPhone 7 Plus kvôli technickým limitáciám.

Apple má totiž v pláne naďalej stenčovať iPhony a okrem toho, že mobil príde o 3.5mm jack, tak v menšom modeli nebude dostatok miesta na pridanie duálneho fotoaparátu. U 5,5-palcového modelu by to vzhľadom k väčším rozmerom nemalo predstavovať problém. Riaditeľ Sony, Kenchiro Yoshida, však povedal aj, že duálny fotoaparát nájdeme v mobiloch od viacerých výrobcov, vďaka čomu sa naskytá možnosť, že sa k tomuto konceptu vráti aj HTC, ktoré použilo duálny fotoaparát u modelu One M8. Významným hráčom na mobilnom trhu je však hlavne Apple, ktorý môže aj tento rok prenechať výrobu fotoaparátov Sony. Neznamená to ale, že použije jeho technológie. Pokojne sa totiž môže stať, že Sony bude v podobnom postavení ako Samsung, teda že bude vyrábať komponenty, ktoré navrhol Apple.

iPhone 7 dualni fotoaparat


*Zdroj: Xperiablog

|
8
Leitz

Diskuze

  Nie, že by sa nevošli, ale Apple to robí naschvál. Uvidíte, že iPhone 7 bude o dosť tenší než 6tka len preto aby mohli dať do hrubšieho 7 Plus OIS a 2 foťáky a pýtať si o 110e viac.

  Reagovat

  větší zařízení=více místa na vychytávky=více peněz co lze požadovat po zákaznících 🙂

  Ale nikdo Vás nenutí si tyto telefony kupovat, pokud někdo nechce mít „cihlu“ v kapse, může si koupit jiný telefon. Mě velikost 6S Plus naprosto vyhovuje a ikdyby byl ještě o půl palce větší, tak bych si ho stejně koupil, protože mi větší obrazovka vyhovuje více než malá. Ale 1000 lidí, 1000 názorů, nikdy se nemůžete zavděčit všem.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz