Letem světem Applem - Apple, iPhone

iStores.skDatum: 13.1.2016 Vydal: Jaromír Miko Kategorie: iPad, Vše o Apple Komentářů: 6

surface-2Microsoft v uplynulých dňoch prezentoval svoje produkty na veľtrhu CES 2016 a ľudia tam mali možnosť naživo vidieť a používať nový tablet Surface Pro 4, ktorý je skôr konkurenciou pre MacBook ako pre iPad, nakoľko ide o kombináciu PC a tabletu. Magazín TrustedReviews vtedy spravil rozhovor s jedným z manažérov, ktorý vysvetlil, že Microsoft Surface je plnohodnotnou náhradou notebooku, kým konkurenčný iPad Pro je skôr doplnkom k počítačom, čo je do istej miery pravda, keďže sám mám skúsenosť takú, že 12.9-palcový iPad je zbytočne ochudobnený o schopnosti vďaka mobilnému systému iOS.

To isté si myslí aj Microsoft, ktorý vraví, že iPad Pro bude jednoducho vždy len doplnkom, pokiaľ to bude iPad. Ďalej na adresu Applu uštipačne poznamenal, že Steve Jobs v minulosti vravel, že všetko, čo využíva stylus, je odsúdené na zánik. Jobs sa takto vyjadril už v roku 2007 pri predstavení prvého iPhonu, za týmto názorom si však stál aj neskôr. Na druhú stranu, iPad Pro môžete používať aj bez Apple Pencil, čo vtedajšie mobily nemohli.

Surface Pro 4


*Zdroj: TrustedReviewsReklama.
Odoberať komentáre cez RSS

 1. Jurajec


  13. ledna, 2016 | 10:48
  0 Pulses

  Apple Pencil nieje stylus 🙂 je to ceruzka na kreslenie, animovanie… ako stylus ju vobec nevnimam ani nepouzivam 🙂

 2. Gramofon


  13. ledna, 2016 | 11:11
  0 Pulses

  Jurajec souhlas je to tužka a jinak jobs to rekl na mobil a v mobilu s 3,5 displejem ?to potreba fakt neni ???

 3. Jaromír Miko


  13. ledna, 2016 | 11:20
  0 Pulses

  Jurajec: technicky to vždy bude stylus. Ibaže s premysleným dizajnom

 4. IvanV


  13. ledna, 2016 | 11:47
  0 Pulses

  Spíš než o design jde o technologii.

  Nicméně kdo zná život a práci Steva Jobse, chápe, že vyjádření tohoto typu byly především marketingovou záležitostí a ne oficiální předpovědí budoucnosti.

  Bohužel, média, konkurence a Apple inkvizitoři tato vyjádření Steva Jobse často zneužívají po svoje záměry, přestože jsou mnohé z nich stará celá desetiletí.

  Správně zaměřený obchodník nikdy nemůže říct do éteru něco, co by přesně nekorespondovalo se záměrem a smyslem nového/daného produktu. To jsou základy efektivního marketingu.

 5. Petr Dvořák


  13. ledna, 2016 | 16:10
  0 Pulses

  Otázka do pléna. Kolik z vás má aktivní zkušenost s nějakým stylusem pro iPad?

  Já vlastním Wacom Bamboo a 53 Pencil. Wacom je shit, ale 53 Pencil je něco, co by miloval i Steve, teda dokud neměl Apple svůj stylus, který podle videí kreslířů, je opravdu geniální.

 6. JKJ


  13. ledna, 2016 | 21:12
  0 Pulses

  A to co řekl stále platí. Nebo si snad někdo myslí že je snazší mobil či tablet ovládat stylusem? Je to jen doplněk pár lidí ke své profesi a Jobs měl vždy na mysli ovládání zařízení.

Chcete komentovat tento článek?

Přihlásit se » Registrovat se »

Další články


Reklama

reklama quikset
Reklama

Reklama

Reklama

reklama qnap
Reklama

Reklama

iPouzdro kryt na iPhone
Reklama

iStores.sk
Reklama

reklama mzone
Reklama