• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 10 MacBook Pro
  iStores.sk

  Trik: Jak při skrolování na iPhonu vyjet jedním kliknutím zase nahoru

  skrolování trik iconMnozí z vás budou následující funkci respektive trik znát, jelikož je v iOS už několik let, ale majitelů iPhonu stále přibývá a obzvlášť po Vánocích jich přibylo snad nejvíce za celý rok. Mnoho z nich navíc přechází z Androidu, kde podobnou funkci neměli, a tak na ní na iPhonu mohli narazit jen čistou náhodou, jako na spoustu dalších podobných triků, o kterých jsme psali. Pojďme si tedy ukázat onen užitečná trik, který budete s velkou pravděpodobností využívat každý den.

  Ať už iPhone, iPad nebo iPod touch nabízejí funkci, při které můžete okamžitě vyjet zpět nahoru na začátek stránky. Hodí se to zejména v momentě, kdy si například projíždíte dlouhou stránku v Safari a opět chcete vyjet nahoru, abyste rozklikli nějaký odkaz nebo se dostali někam dál. Obvykle tak musíte skrolovat jako blázní zpět nahoru, ale v iOS stačí jen kliknout na hodiny a systém za vás automaticky okamžitě vyjede až na samotný začátek.

  Trik navíc nefunguje jen v prohlížeči, ale také v aplikaci Fotky, kde se hodí zejména v momentě, kdy si otevřete album “Všechny fotografie, které se otevírá vždy na poslední fotografii, ale vy chcete na úplně první fotografii, ke které byste skrolovali přes klidně i tisíce fotografií opravdu dlouho. Stačí tedy nahoře kliknout jen na hodiny a jste okamžitě nahoře.

  Trik funguje v podstatě ve všech aplikacích a to i v těch z App Storu. Funkci tak můžete použít i v prohlížeči Chrome nebo obzvlášť užitečná je v aplikaci Instagram, když projíždíte fotografie u někoho na profilu a museli byste jezdit prstem po obrazovce tak dlouho, dokud byste nebyli nahoře, protože v případě projíždění profilu nemáte k dispozici žádnou ikonu, která by vás vrátila zpět nahoru, jako je tomu na zdi, kde stačí dole kliknout na domeček a jste okamžitě na začátku.

  Jak trik funguje můžete vidět na animaci níže:

  skrolování trik

  skrolování trik


  Diskuze

   by ma zaujimalo kde na to chodíte…vôbec sa to hodín netýka…je jedno či kliknete na hodiny, alebo nie, podstatne je kliknut na hornú lištu, takže kľudne aj v rohoch kde je baterka a signál. opravte si to, nech tam niesu zavádzajúce informácie (môj koment potom kľudne zmažte)

   iPhone mám několik let, dokonce dneska už třetí model. Občas se mi to podařilo, ale nikdy jsem nevěděl, jak k tomu došlo 😀 Dík za vysvětlení.

   Daniel Pražák to je ako keby si povedal ze v autobuse ked sa chodi sa sedava len v predu na prednom dvojsedadle za vodicom… co je predsa blbost ked to neplati len na to….a ked som tuto vec riesil este kedysi ja a nevedel som o tejto “moznosti” tak som si chcel len tuknut do obrazovky napr. pri vecernom citani aby mi nevyplo obraz ked bolo textu viac napr. a ked som tukol akurat tam stale mi to vyscrollovalo hore a dost to vedelo nasrat., takze nie, nieje to jedno. jedno je len kolecko na furiku. chapem ak ste sa pomylili, ale preco ked na to niekto upozorni, to neopravit?

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek