Zavřít reklamu

iPhone YouTube iconI přestože dnes můžete poslouchat hudbu zadarmo nebo za menší poplatek přes streamovací služby, kde máte k dispozici miliony skladeb a alb, tak stále populárním zdrojem je YouTube. Nedávno jsme si ukázali, jak přehrávat videa nebo písničky z YouTube na pozadí iPhonu, ale co když uchcete poslouchat offline, protože máte malé FUP nebo třeba jedete do zahraničí? Ukážeme si jeden zajímavý trik, který vám umoží stahovat si videa z YouTube přímo na svém iPhonu a poté ještě jednu hodně povedenou aplikaci, která vám stáhne skladu z YouTube přímo do iPhonu do aplikace Hudba.

Na iPhonu respektive na iOS je stahování vdea z YouTube poměrně velký oříšek. V jailbreak scéně s tím problém není, ale v neodemčeném iOS se jen jednou za čas objeví aplikace, která to umožňuje a náhle zmizí nebo není dostupná pro naši zemi. Nicméně i tak existuje trik, který vám umožní stahovat videa z YouTube přímo na iPhonu. Pojďme si ukázat, jak na to.

1) Jak stahovat videa a skladby z YouTube na iPhonu

 1. Z App Store si stáhněte aplikaci Documents
 2. Aplikaci otevřete a v pravém dolním rohu klikněte na ikonu Safari
 3. Do adresy nahoře napište youtube.com a vyhledejte video, které chcete stáhnout
 4. Otevřete jej, aby se začalo přehrávat a poté vlevo nahoře klikněte na Done
 5. Klikněte nahoře do pole adresy a ukazatelem jeďte až na úplný začátek
 6. Mezi tečku a slovo youtube vložte „ss“ (bez uvozovek), aby adresa byla takto: https://m.ssyoutube.com/… (viz snímek níže)
 7. Klikněte dole na Otevřít a poté v tabulce na Proceed
 8. Dostanete se na stránky, kde si můžete zvolit kvalitu videa nebo i to, že chcete jen zvuk. Bohužel z nabídky nelze zvolit HD / MP3, ale při zvolení Audio MP4 se vám stáhne jen skladba bez videa respektive jen s černou obrazovkou.
 9. Poté klikněte na Donwnload a otevře se okno, kde si můžete soubor pojmenovat a zvolit si cestu uložení. Až budete hotoví, tak klikněte na Done
 10. Video se začne stahovat, což můžete sledovat po rozkliknutí ikony vpravo dole. Jakmile bude stahování dokončené, tak přejděte zpět z prohlížeče do dokumentů
 11. Pokud jste nezvolili jinak, tak v Downloads najdete své video, které můžete buďto podržením a tažením nebo přes tlačítko Edit nahoře přesunout do složky Photos. Pokud tak uděláte, tak své video najdete normálně v aplikaci Fotky mezi ostatními fotografiemi a videi, které jste iPhonem pořídili
 12. Video případně jen skladby můžete ale přehrávat i přímo v aplikaci Documents

2) Jak stahovat videa a skladby z YouTube přímo do iPhonu do aplikací Hudba nebo Videa

Druhý způsob je o něco lepší, ale vyžaduje, abyste měli Mac. Funguje vlastně stejně, jako kdybyste na Windows stáhli skladbu z YouTube přes nějaký donwloader a poté si přes iTunes skladbu nahráli do iPhonu. Ovšem následující řešení je mnohem pohodlnější a skvěle promyšlené.

Jediné, co budete potřebovat, je aplikace YouTube Converter pro Mac. Jedná se o úplně novou aplikace od tvůrců populárního softwaru WALTR, o kterém jsme psali zde. Aplikace YouTube Converter funguje na hodně podobném principu, ale umí ještě něco navíc.

Aplikaci stačí na Macu otevřít, připojit iPhone přes USB kabel k počítači a poté jen už do aplikace vložit odkaz na video z YouTube. Nahoře si pak zvolíte jen kvalitu případně že chcete jen audio a dole, zda chcete video nebo skladbu stáhnout do Macu nebo rovnou do iPhonu. Když zvolíte druhou možnost, tak se video nahraje přímo do aplikace Videa a skladba přímo do aplikace Hudba na iPhonu. Následně už jen kliknete na Download a je to.

YouTube Converter
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín
YouTube iPhone FB
Zdroj: YouTube

Související články

Dnes nejčtenější