Zavřít reklamu

YouTube iconPřehrávání videí na YouTube je hodně rozšířené a to nejenom na desktopu, ale v poslední době také na mobilu. Jenže pokud přehráváte video na iPhonu přes oficiální aplikaci YouTube od Googlu, tak je vše v pořádku do té doby, dokud se nerozhodnete, že chcete skladbu nadále poslouchat, ale přepnout se do jiné aplikace nebo zhasnout displej. YouTube totiž neumožňuje přehrávat videa na pozadí a proto musíte mít neustále otevřenou aplikaci, odemknutý telefon a nechat běžet video přímo na obrazovce, což je mnohdy dost nešikovné.

Přehrávat video z YouTube na pozadí bylo možné vždy pouze s jailbreakem a právě proto i několik uživatelů jailbreaklo své zařízení, aby mohla videa přehrávat. Na iOS 8 a také na iOS 9 je ale možné přehrávat jakékoli videa nebo kladby na pozadí, aniž byste museli zařízení vůbec jailbreakovat. Stačí k tomu jednoduchý trik, který je sice není tak pohodlný, jako když přehráváte videa v YouTube aplikaci, ale za to vám umožní poslouchat skladby i při zhasnutém displeji nebo v jiné aplikaci.

1) Přehrávání YouTube přes Safari

  1. Otevřete Safari
  2. Přejděte na stránku youtube.com
  3. Při dotazu, jestli se má stránka otevřít v aplikaci YouTube zvolte Zrušit
  4. Jestliže se ukáže prázdná stránka, tak znovu otevřete YouTube
  5. Spusťte jakékoli video
  6. Vyskočte z aplikace pomocí Home Buttonu
  7. Vysuňte ze spodní části obrazovky Ovládací centrum a klikněte na tlačítko pro přehrání

Nyní můžete jít do jiné aplikace nebo zhasnout displej a hudba se bude nadále přehrávat. Vždy se takto přehraje ale jen jedno video a pokud spustíte playlist, tak budete muset vždy po skončení jedné skladby opět otevřít Safari, aby se začala přehrávat automaticky další skladba, pak už opět můžete z aplikace vyskočit a zase zapnout přehrávání přes Ovládací centrum.

2) Přes aplikaci z App Storu

Druhou variantou je přehrávání obsahu přes jinou aplikaci, než je YouTube od Googlu. Jednou takovou je určitě aplikace Tubex, která vám umožní se přihlásit se svým Google účtem a získat tak okamžitě přístup ke všem svým odběrům, playlistům a historii. Nejdůležitější ale je, že Tubex umí přehrávat všechna videa z YouTube na pozadí, i když jste v jiné aplikaci nebo máte zhasnutý displej. Aplikace dokonce umí i v případě playlistů přehrávat další skladbu v pozadí, a tak můžete na rozdíl od varianty v Safari nerušeně poslouchat několik písní za sebou, aniž byste museli opět do aplikace. Jedinou menší nevýhodou je krátké zadrhávání během přehrávání, když vyskočíte z aplikace, otevřete jinou nebo zhasnete či rozsvítíte displej. Zadrhávání jsou ale tak krátká, že si jich mnohdy ani nevšimnete. Málokdy se také stane, že skladba přestane hrát, když z aplikace vyskočíte, ale to se stává opravdu jen sporadicky.

Youtube iPhone

*zdroj: osxdaily

Související články

Dnes nejčtenější

.