Zavřít reklamu

The Beatles iconPresne tak ako sa hovorilo pred pár dňami, tak sa legendárna britská kapela The Beatles skutočne dostala do sveta streamovacích služieb. Pretože ide o hudobný klenot, vydavateľ sa rozhodol sprístupniť ľuďom pesničky v tej najvyššej možnej kvalite a aj to je dôvod, prečo sú The Beatles dostupní exkluzívne v službe Tidal, ktorá ponúka svojim užívateľom možnosť predplatiť si prémiové členstvo, ktoré im ponúkne prístup k High Fidelity verziám skladieb, vďaka čomu je služba populárna u audiofilov, ktorí nemusia mať skladby uložené na svojom počítači, ale jednoducho ich môžu streamovať zo serverov služby, ktorú pred nejakým časom odkúpil slávny rapper Jay-Z.

Znamená to teda, že do Apple Music sa skladby od The Beatles dostanú najskôr za pol roka, pokiaľ sú špekulácie o 6-mesačnej časovej exkluzivite pravdivé. Dovtedy majú však ľudia možnosť vychutnať si všetkých 13 albumov a niekoľko kompilácií v remastrovanej podobe, pričom členovia Tidal HiFi budú mať naviac prístup ku skôr spomínaným lossless verziám. Spoločnosť o tom informovala vo svojom newsletteri, ktorý rozposlala užívateľom už v noci 24.12.2015. Taktiež bola spustená špeciálna webová stránka, ktorá oslavuje úspechy legendárnej britskej kapely. Určite odporúčam si túto stránku pozrieť, je totiž veľmi dobre spracovaná a dozviete sa na nej veľa zaujímavých detailov. Mimochodom, platne s faktami môžete pohybovať myšou.

UPDATE: Nejedná sa o exkluzivitu pre Tidal, ako sa pôvodne hovorilo a kolekcia je dostupná aj v Apple Music, Spotify a ďalších streamovacích službách. Tidal bol však jedinou službou, ktorá nás informovala o dostupnosti.

The Beatles Apple Music

Dnes nejčtenější

.