Zavřít reklamu

Retina MacBook iconNový MacBook 2015 je v jistém směru určitě revoluční ultrabook, který všem ukazuje, jakým směrem se budou ubírat ultra přenosné počítače v příštích letech. Se svou nízkou hmotností, extrémně tenkým tělem a nádherným designem láká ke koupi a tak některé ani neodradí extrémní cenovka a 12″ MacBook si pořídí. O to více je pak zklame, když si přinesou MacBook domů a on vykazuje vadu, kterou byste u ultrabooku za minimálně 40 000 Kč nečekali a prostě jí nepřejdete jen mávnutím ruky.

Přesně to se totiž stalo našemu čtenářovi Lukášovi, který si pořídil 12″ Retina MacBook v základní výbavě a po týdnu zjistil, že se při pohybu s notebookem uvnitř něco pohybuje. Okamžitě proto MacBook vrátil a obratem dostal nový, jenže dokonce i u toho se projevila stejná vada. Zašel proto k jednomu z českých Apple premium resellerů, kde společně s prodavači zjistil, že to samé dělá i jeden ze dvou vystavený MacBooků v prodejně.

Z videa níže si můžete udělat lepší představu, jak se chyba projevuje. Podle čtenářových slov vychází z oblasti, kde se nachází reproduktory, tudíž nejde o Taptic Engine, jak by se někteří mohli domnívat. Uvnitř Retina MacBooku najdete jen jednu malou základní desku a celý zbytek v podstatě zabírají speciálně upravené baterie. Je možné, že se pohybují buďto přímo baterie, ale zvuk zní spíše jako by šlo o základní desku nebo přímo o reproduktory.

Lukáš se zítra chystá přímo do oficiálního Českého servisu, kde by mu měli s největší pravděpodobní sdělit, co způsobuje zmíněný zvuk a vyměnit kus za kus. O dalších zajímavostech vás proto budeme ještě informovat a pokud někdo máte stejný problém jako Lukáš, tak neváhejte a nechte si MacBook vyměnit.

Náš čtenář přitom není jediný, kdo si na zmíněný problém stěžuje. Přímo na oficiálním Apple fóru si uživatelé stěžují na zmíněný problém již od června tohoto roku. Chyba se pravděpodobně týká jen náhodných kusů a je o štěstí (smůle), jestli na vadný kus narazíte či nikoli.

MacBook 2015 baterie

Související články

Dnes nejčtenější

.