Zavřít reklamu

iPhone 6c iconV jednom z průzkumů jsme se dozvěděli, že 20% uživatelů chytrých telefonů, by ocenilo 4-palcové zařízení. Jeden z nejlepších Apple analytiků na to má názor jiný. Analytik z Piper Jaffray, Gene Munster se totiž domnívá, že i přesto, že je poměrně velká poptávka po 4-palcovém telefonu, byla by to pro Apple ztráta času. Munster uvedl hned několik důvodů, proč si to myslí a proč iPhone 5c  nebyl tak úspěšný, jak by většina z nás předpokládala.

Munster soudí právě podle průzkumu, ve kterém 20% uživatelů uvedlo, že by chtělo raději 4-palcový displej, než 4,7-palcový nebo 5,5-palcový, které jsou zabudované v nejnovějších modelech iPhonů. To je slušné číslo, Piper má však stále pochyby. Myslí si totiž, že většina účastníků, která uvedla, že preferuje 4-palcový displej, má stále starší iPhone. Kdyby si však větší iPhone vyzkoušeli, usoudili by, že displej není zase o tolik větší a ještě by jej ocenili.

Munster si také myslí, že barevné kombinace, ze kterých si u iPhonu 5c můžete vybrat, jsou pro většinu uživatelů nepotřebné, neboť valná většina z nás stejně používá kryt. Dále se tento známý analytik, vyjádřil právě k chystanému iPhonu 6c. Podle něj nebude potenciál iPhonu 6c větší, než u právě nabízených modelů a ani cena prý nebude významným faktorem. V některých zprávách se objevilo, že bude tento menší iPhone stát kolem 450 dolarů, ale Munster ani zde nesouhlasí.

Neměli bychom prý očekávat, že se prodá více iPhonů 6c než typických low-endových modelů, jako je právě iPhone 5s. V nedávných zprávách se však objevila možnost, že Apple chystá iPhone 5s s aktualizovaným hardwarem. To by ale stálo Apple hodně a tak je pro něj výhodnější nabízet levnější iPhone, z levnějších materiálů. Navíc, když by měl iPhone 6c stejné specifikace jako nejnovější iPhone, nebyl by o tolik levnější než jeho větší bratr. Většina by se tedy rozhodla připlatit malou částku za větší iPhone.

Podle Munstera je tedy nepravděpodobné, že Apple vydá levnější iPhone. Je zajímavé, jak jsme před několika lety hádali, zda Apple vydá větší iPhone a dnes přemýšlíme zase nad tím, zda vydá menší iPhone. Co si o tom myslíte vy?

iPhone 6c

*Zdroj: iphonehacks

Související články

Dnes nejčtenější