Zavřít reklamu

Vieme síce, že Apple má údajne pripravovať 12,9-palcový iPad, no ešte stále sme sa nemohli dozvedieť detaily o rozlíšení, ktoré by mal jeho displej ponúknuť. Predsa len, 2048 x 1536 už na terajšom iPade siaha pod hranicu 300 ppi a s ešte väčšou uhlopriečkou by sme už nemohli vravieť, že sa jedná o Retina displej. Pretože však väčší iPad ponúkne rozlíšenie Retina, doteraz bolo len otázne, aké rozlíšenie tento tablet v skutočnosti prinesie. Čínsky server Pad News však prišiel s tvrdením, že Apple prinesie také rozlíšenie, ktoré ušetrí prácu vývojárom a zároveň ho bude môcť označovať Retina.

Pokiaľ sú jeho informácie pravdivé, Apple by mal v týchto dňoch pracovať na displeji, ktorý by zrejme priniesol rozlíšenie 4096 x 3072 bodov, teda by sa jednalo o štvornásobne viac pixelov ako ponúka súčasný iPad Air a nový model iPadu mini. Pri takomto rozlíšení by vývojári nemuseli programovať úplne nové aplikácie, ale stačilo by im jednoducho zväčšiť grafiku aplikácií o dvojnásobok. Pôvodne sa totiž objavovali tvrdenia, že Apple pri veľkom iPade použije úplne nové rozlíšenie, ktorým by bolo 2732 x 2048 pixelov. Rozlíšenie 4K pre iPad by dávalo zmysel aj z toho hľadiska, že Apple mnohokrát kritizuje Android kvôli všemožným rozlíšeniam a v prípade iPadu Pro by šlo jednoducho o štvornásobné zväčšenie tak, ako tomu bolo už v roku 2010 pri predstavení iPhone 4.

Otázkou však ostáva, ako Apple dokáže zabezpečiť výrobu takéhoto displeja. Výroba 4K displejov je na svojom počiatku a je veľmi možné, že spočiatku by mal Apple veľké problémy s dodávaním, podobne ako tomu bolo už pri tohtoročnom iPade mini s Retina displejom. Pochybnosti o tom, že by sa už prvá generácia 12,9-palcového iPadu dočkala Retina displeju, vyjadril aj pracovník Foxconnu, podľa ktorého v súčasnosti testuje prototyp zariadenia s rozlíšením 2K, teda s rozlíšením 2048 x 1536 pixelov. Dátum ohlásenia produktu dnes nemôžeme úplne potvrdiť, keďže niektoré zdroje ho spomínajú ako začiatok roku 2014 a niektoré zas ako koniec roku 2014. Čínsky server sa prikláňa k prvej variante a s odvolaním na zdroj vo Foxconne tvrdí, že Apple predstaví veľký iPad už v apríli/dubnu 2014.

12_9_ipad_macbook_air
*Zdroj: Pad News.cn

Dnes nejčtenější

.