Zavřít reklamu

iPhone 7 iconApple používa LCD displeje u svojich iPhonov od samého začiatku, ale vzhľadom k technologickému pokroku to vyzerá, že v nasledujúcich rokoch prestúpi na inú, novšiu technológiu. Presnejšie by mal prejsť na OLED displeje a to už v roku 2018, pričom jedným z hlavných dodávateľov by mal byť Samsung, ktorý je v oblasti displejov veľkým inovátorom a zároveň najväčším výrobcom na svete. Spoločnosť už navyše za posledné roky vyladila drvivú väčšinu múch u svojich displejov a displeje už nielen, že majú kvalitné farby, ale zároveň sú úsporné, čo pre Apple predstavuje zabitie dvoch múch jednou ranou – pretože ako ho poznáme, budúci iPhone bude s vysokou pravdepodobnosťou tenší než ten dnešný.

Apple mal podľa zdrojov blízkych serveru Nikkei, čo je taký japonský Wall Street Journal, oboznámiť so svojimi plánmi oboch dodávateľov. Nielen Samsung, ale aj LG Display, ktoré je výrobcom OLED displejov pre hodinky Apple Watch. Ten už začína plánovať rozšírenie výrobnej kapacity vo svojich továrňach, aby vedel pokryť dopyt po OLED displejoch pre budúce iPhony. Prestup z LCD technológie na OLED môže mať zároveň zlý dopad na súčasných dodávateľov, spoločnosti Sharp a Japan Display, pričom u druhej menovanej tvoria objednávky od Applu až 30% jej celkových príjmov.

Spoločnosť sa zároveň bude musieť (opäť, raz a zas) spoliehať na Samsung, pretože je to jediná spoločnosť na trhu, ktorá má už teraz spoľahlivú a stabilnú masovú výrobu displejov, pričom sama používa AMOLED displeje u svojich telefónov Galaxy, ktorých sa predáva tiež pomerne veľké množstvo. LG má pre zmenu skúsenosti na trhu s televízormi a je šanca, že práve tieto dve firmy si podelia výrobu displejov v pomere 50/50 alebo podobnom. Vzhľadom k tomu, že Samsung je už dnes pripravený vyrobiť obrovské množstvo displejov, je celkom zvláštne tvrdenie, že Apple môže kvôli „technickým komplikáciám“ používať súčasne LCD a OLED displeje. Toto tvrdenie je ale celkom zvláštne, pretože Samsung už dnes vyrába pre seba a svojich zákazníkov OLED displeje ako na bežiacom páse a zvýšiť výrobné kapacity v prípade problémov preň nerobí žiadne problémy – konieckoncov zamestnáva takmer 500 000 ľudí a už dnes má desiatky tovární po celom svete.

iPhone 7 koncept by LsA

*Zdroj: Nikkei

Související články

Dnes nejčtenější

.