Zavřít reklamu

move-to-ios-logo-450x450CEO Applu Tim Cook opakovaně vyzdvihuje nové iPhony 6 a 6S v tom, že jde o telefony, které přebraly Googlu nejvíce Android uživatelů a nadále zmiňuje, že rok 2015 se do historie Applu zapsal jako nejúspěšnější v přechodu iOS z konkurenčního Androidu. Tento fakt zní velice zajímavě, ale ještě zajímavěji zní čísla. Samotný Apple nedávno oznámil, že poslední čtvrtletí přešlo na iPhone 30% Android uživatelů, což je vůbec nejvíce za celou dobu. Cook dále zmínil, že Applu se podařilo prodat v posledním období nad 48 milionů iPhonů, což je skutečně obrovské číslo.

Vlastně nejjednoduší metodou na potvrzení tohoto faktu je počet stažení první aplikace Applu „Move to iOS“ na Google Play, který totiž umožňuje u konkrétní aplikace nahlédnout i na počet stažení. Díky tomu jsme se například dověděli, že aplikace Facebook či Gmail zaznamenaly přes 1 miliardu stažení, což i potvrzuje fakt který Google oznámil, a to ten, že existuje přes 1 miliardu aktivních přístrojů s operačním systémem zeleného robota. Nové statistiky poukazují až na číslo 1,4 miliardy.

Aplikace „Move to iOS“ byla přístupna na Google Play od doby, kdy Apple představil iPhone 6S a od té doby jí uživatelé Androidu bombardují směšnými jedno-hvězdičkovými ohodnoceními, či komentáři. To ale neznamená že je tato aplikace zbytečná, ba naopak. Uživatelé Androidu ji hojně využívají přávě k přesunu na jablečné přístroje. Statistiky z 29. října ukazují, že si dosud aplikaci stáhlo 1 až 5 milionů uživatelů. Ještě ve středu odpoledne to bylo 500 tisíc až 1 milion.

move-to-ios-goole-play-store-app-installs

Move to iOS

//

*zdroj: bgr

Související články

Dnes nejčtenější

.