Zavřít reklamu

watchOS 2 iconApple včera po boku iOS 9 beta 5 vydal aj novú beta verziu systému watchOS 2 a spočiatku sme si mysleli, že systém so sebou opäť prinesie len zmeny pod kapotou. Ale včera sa všetko zmenilo, keďže čerstvo vydaná beta verzia so sebou prináša niekoľko viditeľných noviniek, ktoré si už mohli všimnúť všetci testeri pripravovaného systému pre Apple Watch. Zmien tu síce nie je tak veľa ako pri beta verziách iOS 9 alebo OS X El Capitan, no stále sa tu nachádzajú a dokazujú, že to, čo sme videli na WWDC, môže nakoniec vyzerať trochu inak.

Včera vydaná beta watchOS 2 prináša tri hlavné zmeny, ktoré sa týkajú starého-nového ciferníku Timelapse, ktorý sme mohli vidieť prvýkrát už na jeseň/podzim minulého roku. Ciferník odteraz ponúka aj celodenný pohľad na Eiffelovu vežu v Paríži, vďaka čomu budú mať užívatelia k dispozícii 6 Timelapse ciferníkov, pokiaľ nepribudnú ďalšie. Pri nastavovaní takéhoto ciferníku sa navyše už neprehrá zrýchlené video, namiesto toho sa bude spomaľovať a zastaví sa na aktuálnom čase. Pri nastavovaní ciferníku Modular pre zmenu hodinky upozornia na prítomnosť režimu Multi-Color.

watchOS 2 beta 5 Paris timelapse
watchOS 2 beta 5 modular

Ďalšou novinkou je funkcia Quick Play v aplikácii Hudba. Funkcia je viacmenej odpoveďou na novo pridané Shuffle tlačidlo v Apple Music v iOS 9 beta 5. Umožní totiž okamžite spustiť prehrávanie hudby z pripojeného iPhonu bez toho, aby sa ľudia museli prehrabávať v celej hudobnej knižnici. Rovnako tak bola upravená sekcia Now Playing, kde teraz nájdeme kruhový indikátor hlasitosti a po jeho stranách nájdete tlačidlá Obľúbiť a Odstrániť skladbu.

watchOS 2 beta 5 Quick Play
watchOS 2 beta 5 volume

U aplikácie Workout Apple vyriešil dva zásadné nedostatky a po novom, keď cvičíte, na vrchu hodiniek uvidíte ikonku bežca. A keď docvičíte a uložíte dáta, hodinky vám zobrazia potvrdenie, že sa tak naozaj stalo.

Nakoniec, ľudia majú teraz možnosť ponechať displej zapnutý až 70 sekúnd, nie len štandardných 15. Celkovo je systém plynulejší a reaguje rýchlejšie než predošlé verzie. Rovnako tak boli vyriešené niektoré problémy so systémom haptickej odozvy.

watchOS 2 beta 5 workoutwatchOS 2 beta 5 workout
WatchOS 9

*Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější