Zavřít reklamu

iOS 9Přibližně před hodinou vyšla nejnovější iOS 9 beta 5, která sebou opět přinesla několik novinek. Narozdíl od OS X El Capitan, každá beta verze iOS 9 vždy přinese nějaké novinky, zatímco u desktopového systému se většinou jedná jen o opravu několik chyb, což jsme ale od nového OS X El Capitan chtěli. Jak už jsme před chvílí psali, pátá beta přináší kolekci nových wallpaperů, ale kromě toho přinesla i několik dalších novinek, které si nyní představíme.

 

Handoff a doporučované aplikace
První novinkou je změna v záložce Handoff a doporučované aplikace. Zmizelo navrhování aplikací „Moje aplikace“ a „App Store“ a namísto se budou na jiných zařízeních navrhovat jen aplikace, které již máte nainstalované.

img_0081

Volba „Zamíchat vše“ v aplikaci Music
Bylo už na čase, aby Apple do iOS 9 přidal možnost „Zamíchat vše“ v nové aplikaci Music. V beta 5 se konečně tak stalo a od teď si můžete zamíchat všechny vaše skladby jedním kliknutím.

img_0083

Úvodní obrazovka v aplikaci Kalendář
Žádná nová funkce, jen takový doplněk. Od teď, když poprvé spustíte aplikaci Kalendář, objeví se úvodní obrazovka, která vás informuje o novinkách v Kalendáři, které přišly společně s iOS 9.

img_0084

Vylepšená klávesnice
Společně s iOS 9 vyřešil Apple konečně jeden požadavek uživatelů. Když zmáčknete Shift, zvětší se i písmena na klávesnici. Nyní se Apple opět klávesnici lehce věnoval a změnil grafiku tlačítek Delete, Shift a Mikrofonu pro diktování.

img_0085

CarPlay
Několik změn proběhlo i v CarPlay rozhraní, které nyní získalo větší zobrazení coverů alb a singlů nebo možnost lajkovat skladby, což je funkce spojená s Apple Music. Obrazovka právě přehrávaných skladeb také prošla lehkou změnou.

Snímek obrazovky 2015-08-06 v 21
img_1028

AT&T Wi-Fi Calling
Funkce pro nás naprosto zbytečná a ani se nám v našich zařizeních neobjeví, ale i tak dokazuje, že Apple se snaží novou funkci Wi-Fi Calling rozšiřovat mezi další operátory. Původně totiž byla dostupná pouze pro T-Mobile v USA.

img_0079

 


 

AKTUALIZOVÁNO:

Informace o zařízení
Do Nastavení, konkrétně do položky Obecné nyní přibyly informace o vašem zařízení. Tato informace byla dřív skrytá, ale nyní si jí mohou nechat zobrazit všichni.

regulatorysection-800x600

 

Návrhy Siri
Při rozkliknutí kontaktu v Návrzích Siri jsou pozměněná tlačítka a byl odstraněn původní text ke každé ikonce.

sirisuggestions-800x328

 

Wi-Fi animace
Když vypnete Wi-Fi, tak namísto toho, aby hned úplně zmizela, nejdříve zšedne.

iCloud Drive
Od teď začíná systém všem navrhovat, aby si nechali zobrazit ikonu iCloud Drive na ploše. Nastavení je totiž dost skryté a spousta uživatelů by jej neobjevila.

13794-8898-150806-iCloud_Drive-l

Wi-Fi Assist
V nastavení si lze aktivovat novou funkci, která bude využívat mobilní daae v případě, že je Wi-Fi připojení příliš slabé.

ios-9-beta-5-5-780x275

Související články

Dnes nejčtenější