Zavřít reklamu

Casey NeistatMá 900 000 odběratelů, přes 190 000 000 zhlednutí videí a vydělává miliony dolarů na YouTube. Proč by vás to mělo zajímat? Protože se proslavil díky Applu. Casey je chlápek, kterého v patnácti vyhodili z domu a tak šel do parku, potloukal se ulicemi a v sedmnácti si udělal první dítě. Nikdy nedokončil střední školu (alespoň něco máme společného) a pak nasral Apple.

Tedy nejprve vlastně nasral Apple jeho a to v momentě, kdy měl iPod a nedokázal pochopit, proč se v iPodu baterie po roce a půl vybila a nešla již nikdy nabít. Baterie byla nevyměnitelná a Apple požadoval od svých zákazníků poplatek za to, že vymění celé zařízení, nikoli jen baterii, což vás po 18 měsících od zakoupení iPodu dokáže rozčílit. Přišel totiž na to, že se baterie vybije schválně a vše je předem pečlivě připraveno přímo Applem. Zákazník je nucen koupit celé nové zařízení a tím Apple vydělá na prodejích iPodů mnohonásobně víc než kdyby tuto vychytávku nepoužil.

Video, které zachycovalo telefonní rozhovor Caseye s podporou společnosti Apple a sprejování na plakáty Applu dal na internet a stalo se něco neuvěřitelného. Za první měsíc jeho video vidělo přes 6 milionů lidí z celého světa. Zdá se vám to číslo malé? Tak vám budu muset říct, že video vzniklo v roce 2003, tedy dva roky předtím, než chlapci z PayPalu vymysleli Ty Trubku, tedy YouTube a v době, kdy internet neměl každý jako dnes.

Video se začalo šířit po technologických webech a stalo se neuvěřitelně populární. Uznávaní novináři nakonec zatlačili na Apple stejně jako veřejnost a společnost musela díky videu s názvem iPod’s Dirty Secret změnit garanci baterií v iPodu a taktéž změnit jejich výrobu.

Casey nyní již se jménem, které znala minimálně špička novinářů z technologických webů si začal dobírat další společnosti a ukazovat věci, které záměrně montují do svých přístrojů, aby podpořili prodejnost tím, že se produkty postupně ničí. Následně to dokonce dotáhl do vlastního pořadu v HBO a nyní jej živí již jen YouTube a jeho videa, která jsme již ukázali i na LsA, je totiž například autorem videa The Dark Side of the iPhone 5S Lines: podívejte se na jedinečný dokument o tom, proč lidé stojí v řadách na nový iPhone!

„V životě můžete dělat dvě věci. Buď dělat to, co nemáte, ale chcete to, a tím vyčuhovat, a nebo dělat to, co se od vás čeká, a zapadnout. Já nevím, kdo ve společnosti tyhle normy vymyslel, ale když se mi něco nezdá, tak si prostě dělám to, co chci já.“ říká Casey Neistat

first-mover-casey-neistat-new-hed-2013
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Související články

Dnes nejčtenější