Zavřít reklamu

Alcatel Onetouch watch iconRozhodli jsme vrhnout do testování chytré nositelné elektroniky. Začínáme něčím lehčím, ale v současné době velice zajímavým. Tím jsou zcela nové hodinky od společnosti Alcatel Onetouch Watch. Zaujmou především nízkou cenou, kvalitním zpracováním, zajímavými funkcemi, pěkným designem a univerzálností. Díky tomu, že se Alcatel rozhodl nepoužít Android Wear, ale svůj zcela odlišný systém, můžete si Onetouch Watch spárovat jak s Androidem, tak s iOS. Díky tomu a díky nízké ceně společně se zajímavými funkcemi jsou Alcatel Onetouch Watch v současnosti jedny z nejdostupnějších a tím i nejzajímavějších hodinek na tuzemském trhu. Pojďme se podívat na první dojmy po krátkém testování.

Ihned po rozbalení jsem zjistil, že jsou hodinky úplně vybité, to ale vůbec nevadilo, jelikož jsem díky tomu mohl vyzkoušet styl a rychlost nabíjení. Onetouch Watch nabízejí USB konektor přímo na konci pásku hodinek, který je přikrytý připěvněnou krytkou, ten stačí připojit k přibalenému kabelu a druhý konec zasunout do počítače nebo adaptéru. Pro někoho možná nešikovné řešení, podle mého je ale výborné a pásek nevypadá na to, že by se měl zlomit nebo jinak zničit. Co se týče rychlosti nabíjení, tak jsem byl poměrně mile překvapen. Hodinky byly do plna nabité za 90 minut.

Alcatel Onetouch Watch 2

První nasazování
Ihned po nabití jsem si chtěl samozřejmě hodinky vyzkoušet. Zpočátku jsem trochu bojoval s nastavením velikosti pásku, kterou si samozřejmě můžete upravovat. Poté jsem chvíli řešil zapínání hodinek, aby vše bylo tak jak má. Pásek je kvalitní, ale tím pádem i trochu tvrdý. Není tak podajný a hubené ruce se nepřizpůsobí moc dobře. Občas trochu tlačí a je potřeba si hodinky na ruce správně posunout, aby vám nehrnul kůži. Trochu ale dávám vinu své hubené ruce, jelikož s tímto stylem pásku mám většinou problém.

Systém
Při prvním testování musím pochválit rychlost odezvy a jas displeje. Obsah na displeji vidíte bezproblémově i na přímém Slunci, ale musím přiznat, že jas mám ze tří úrovní nastavený stále na maximum. Systém reaguje rychle, ani jednou se po 48 hodinovém testování nezadrhl nebo jinak nezasekl, ale vzhledem k jednoduchosti by se to ani stát nemělo. Co však musím vytknout je vzhled systému. Samotný ciferník vypadá elegantně a minimalisticky, ale jakmile se dostanete do jednoduchého menu, tak trochu zapláčete na stylem, jak je řešené. Barevné ikonky podle mého názoru nevypadají přiliš hezky a hlavně na jedné obrazovce vidíte jen čtveřici z nich a musíte posunovat do stran, abyste viděli další, přičemž ty jsou vedle zmíněné čtveřice z necelé třetiny nehezky ořezané. Přejíždění v menu by mohlo být možná trochu rychlejší a elegantnější. Co mě dále zarazilo, je tlačítko zpět. To totiž naleznete na dolní straně ciferníku hodinek, a tak zakrývá část displeje, kde při použití ručičkového ciferníku nevidíte část ručiček a část ukazetele číselných čar. Navíc tlačítko zpět nereaguje moc dobře a při jeho použití se dost často stane, že kliknete na něco na displeji a tím akorát otevřete menu nebo nějakou položku v menu.

Alcatel Onetouch Watch 3

Baterie
Prozatím hodinky testuji třetí den. Od začátku jsem je ještě nemusel nabíjet a kapacita baterie se po 48 hodinách drží na nějakých 35%. Alespoň to tvrdí ukazatel jak v aplikaci tak na hodinkách, který neukazuje přesná procenta, ale jen úroveň nabití. Výdrže bych se tedy nebál, jelikož ta je poměrně slušná i přesto, že jsem si s Onetouch Watch poměrně často hrál a testoval jsem, jak vše počítají, co vše umí a jas displeje byl neustále na maximum. Na jednotlivé funkce hodinek se zaměříme v samostatné recenzi. Stejně tak i na ostatní chyby a iOS aplikaci, které je pro Onetouch Watch nezbytná. Hodinky jsem poměrně dlouho testoval i při plavání a klidném koupání v chlorované i přírodní vodě. Na výsledky se můžete těšit v samostatném článku, který vyjde ještě před samotnou recenzí.

Alcatel Onetouch Watch 1

Za pujčení hodinek děkujeme internetovému obchodu Alza.cz

Dnes nejčtenější

.