Zavřít reklamu

OneTouchWatchNa konferenci v Praze ukázala francouzská firma Alcatel, kterou známe spíše jako firmu vyvíjející androidové smartphony, své první chytré hodinky Onetouch Watch. Nutno říci, že to jsou jedny z nejhezčích chytrých hodinek na trhu a k tomu nabízejí pár zajímavých funkcí, o kterých se dnes dozvíte. Alcatel Onetouch Watch se snaží držet typického vzhledu hodinek, působit elegantně, ale nabídnout chytré funkce, které přivítá každý jako levný a elegantní doplněk ke svému iPhonu či telefonu s Androidem.

Hned na začátku nutno podotknout, že hodinky neběží na Android Wear, nýbrž na vlastním OS od Alcatelu. Proto je pochopitelné, že jsou kompatibilní i s iOS (konkrétně s iOS 7 a vyššími). Hodinky se spojí s telefonem pomocí Bluetooth a v těžké zátěži by měly vydržet 3 dny, v klasickém rytmu dne by měly vydržet 5 dní, což pochopitělně nedosahuje hodnot jako tolikrát zmiňované Pebble Time, ale pořád je to náskok před Apple Watch.

Watch_AngleBack

Hodinky splňují normu IP67, což znamená voděodolnost a prachu odolnost. Pozor, nepléct s vodotěšností. Onetouch Watch, můžete strčit do hloubky jednoho metru na půl hodiny, toť vše. Víc hodinky zjevně nevydrží, ale to ukáže až čas. Z toho tedy logicky vyplývá, že s hodinkami do sprchy – ano, ale ve vaně bych s nimi už byl obezřetnější.

Když jsem zmiňoval výdrž na baterii, musím zmínit i styl nabíjení, protože ten je zde veskrze zajímavý. Pokud znáte chytré hodinky od Huawei, tak tady je to vlastně stejný styl nabíjení. Zkrátka, na konci silikonového řemínku je zakryt plochý USB konektor. Takže žádné kolébky, žádné magnetické připínání, ale starý dobrý USB konektor. Ale nevím nevím, jestli to byl krok správným směrem.

OneTouchWatch_Flat

Hodinky disponují gyroskopem, akcelerometrem, e-kompasem, výškoměrem, senzorem srdečního tepu a NFC (což rozhodně volá po NFC platbách). Navíc hodinky mají jakýsi zabudovaný obchod s aplikacemi, takže mimo nativních aplikací budete moci používat ty třetích stran. Na svých stránkách výrobci lákají na fitness funkce, spoušť fotoaparátu na vašem smartphonu, nebo hudební přehrávač.

Onetouch Watch si můžete koupit ve variantách dělící se na S/M/L, podle velikosti řemínku a barevné varianty – bílá a červeno-černá. Hodinky si lze objednat už teď na oficiálních sránkách Alcatel Onetouch za 150 dolarů. Dokonce je nabízí i pár českých e-shopů, ale dodání je slibováno až na červenec. Alacatel Onetouch Watch vypadají moc pěkně, ale jako o konkurenci pro Apple Watch by se o nich zatím, podle mě, mluvit nemělo, ještě musí ujít dlouho cestu, ale pokud implementují NFC platby a další funkce, které už konkurence dávno má, tak se máme na co těšit.

 

Ta konkurence pro Apple Watch v poslední době roste celkem rychle, co myslíte?

Watch_Side
Watch_White_FrontAngle
OneTouch Watch

Dnes nejčtenější

.