Zavřít reklamu

iTransit BAAplikácia iTransit BA patrí medzi moje najobľúbenejšie aplikácie a používam ju zhruba od minulého leta, kedy som potreboval nejaké kvalitné riešenie, ktoré mi umožní pohybovať sa v hromadnej doprave. Zatiaľ totiž nemám vodičák a tým pádom ani auto a tak, keď sa potrebujem niekam dostať, napríklad sa stretnúť s Romanom, idem na najbližšiu zastávku a čakám na spoj, ktorý ma dovezie niekam blízko miesta stretnutia. Práve preto je mojim pomocníkom aplikácia iTransit, o ktorú sa s vami teraz chcem podeliť.

Na úvod musím upozorniť, že niektorí užívatelia sa sťažujú na to, že aplikácia sa u nich chová problémovo. Tu sa však musím prikloniť na stranu vývojára a dať do povedomia skutočnosť, že aplikácia vyžaduje jednak zapnuté polohové služby a jednak internetové pripojenie, keďže sa pripája na servery, na ktorých sú vždy aktuálne informácie. Aj preto pozná aplikácia zastávku Blumentál, ktorý bol niekedy do polky minulého roka známy ako Floriánske námestie. Všetky dáta sú teda získavané OTA, aplikáciu nemusíte updatovať a stačí, aby ste mali na svojom iPhone zapnuté mobilné dáta, takže získate informácie vo veľmi krátkom čase.

Aplikácia vám umožňuje vďaka polohovým službám povedať, aké spoje budú v najbližšej dobe prechádzať okolo vás a zobrazia vám tiež vašu vzdialenosť od zastávky + smer, ktorým sa nachádza. Ďalší bonus spočíva v tom, že aplikácia vám vie v sekcii Mapy zobraziť absolútne všetky zastávky v Bratislave a tiež tu vidíte svoju polohu, takže máte prehľad o tom, ako ďaleko sa nachádzate od svojej destinácie a zároveň sa môžete ešte navigovať na konkrétne miesto stretnutia, aj keď presný bod si tu nenastavíte. Nie je sa ale čomu diviť, nie sú to Google Mapy ale MHD aplikácia.

iTransit BA
iTransit BA

Jedna z najpoužívanejších sekcií je tá, v ktorej si nastavíte trasu. Nastaviť si môžete buď konkrétnu zastávku alebo vašu aktuálnu polohu. Na jej základe už aplikácia sama vyhodnotí, ktorý spoj vám ide najbližšie a z akej zastávky, takže už v samotnej miniatúre vidíte spoj, ktorým máte ísť a meno zastávky, ktorá je vo vašej blízkosti. Ja to využívam napríklad takmer na každej zastávke, na ktorú prídem. Povedzme si narovinu, niektorí samozvaní umelci majú tendenciu pokresliť papiere alebo sklá a vy na nich vidíte len snahu neznámeho tvora komunikovať s ľudstvom formou hieroglyfov. Prípadne sú niektoré papiere vyblednuté a človek má dojem že sem boli prilepené v 1993, keďže na nich nič neuvidí.

Čo ma trochu ale mrzí je, že zisťovanie odchodu o nejakom stanovenom čase je veľmi komplikované, keďže si tu nevyberáte presný čas, ale určujete, o aký čas plánujete doraziť na nejakú zastávku, prípadne z nej vyraziť. Čo mi u aplikácie absolútne nevadí, je tradičné rozhranie z čias iOS 6, takže miesto flat designu sa opäť stretávame s modrými, čiernymi farbami a pásikovým pozadím. Osobitý problém, čo je podľa mňa dôvod, prečo by aplikácia mohla dostať konečne aj nejaký ten update cez App Store, je nepodpora iPhone 6 a 6 Plus, takže aplikácia sa na nich zobrazuje zväčšene a rozmazane. Osobne však verím, že tento nedostatok bude vyriešený, potešil by mnohých majiteľov najnovších iPhonov.

iTransit BA
iTransit BA

Dnes nejčtenější

.