Zavřít reklamu

20150604-lauren-pebble-time-apple-watch-lg-review-3Pebble TimeApple Watch. Věčně srovnávané a zřejmě nejlepší chytré hodinky na trhu. Přitom mají tolik rozdílných aspektů. Někomu může přijít, že tenhle souboj má jasného favorita – Apple Watch. Ale já se vás dnes pokusím přesvědčit o tom, že Pebble Time jsou hodinky, které, podle mého názoru, jako zatím jediné mají šanci konkurovat v oblíbenosti Apple Watch. Mají toho i dost společného, ale o tom se dnes bavit nebudeme. Dnes se dozvíte tři základní a nejdůležitější věci, ve kterých Pebble Time předčí Apple Watch.

Déle vydrží
Stokrát omílané téma – výdrž Apple Watch. Všichni co měli tu čest si Apple Watch vyzkoušet mi dají za pravdu, že výdrž není žádná sláva. Najdou se i tací, kteří budou do nekonečna tvrdit, že výdrž Apple Watch je dostačující. Není. Pebble Time jsou schopny vydržet celý týden v téměř maximálním zápřahu. O tom si může Apple Watch nechat jen zdát. S tím se pojí i schopnost Pebble Time, která umožňuje nechat displej hodinek rozsvícený 24 hodin v kuse. Přeci jen, chytré hodinky jsou pořád hodinky, takže od nich chceme i to základním, jako je právě ukazování času. My samozřejmě doufáme, že ve druhé generaci Apple Watch se tyto hodnoty zlepší.

Apple-watch-battery-2

Jsou kompatibilní i s Androidem
Pro majitele iPhonu zřejmě nic důležitého, ale pro prodeje Apple Watch, to jistě znamená více než myslíte. Kdyby Apple Watch byly kompatibilní s operačním systémem Android, znamenalo by to obrovský posun kupředu. Apple Watch mají neskutečné prodeje, ale kdyby se k nim přidali i zákazníci s Androidovými smartphony, bylo by to něco, v mobilní branži, nevídaného. Můžeme jen spekulovat, zdali Apple opravdu v budoucnu dopřeje Apple Watch i uživatelům Androidu, ale co můžeme říci z jistotou je to, že za Steva Jobse by se to nikdy nestalo. Jenomže toho se nejspíš v nejbližší době nedočkáme, protože ani hodinky s Android Wear nejsou kompatibilní s iPhonem.

Watches-640x353

Jsou levnější…
… a o dost. Cenovka nejlevnější varianty Apple Watch Sport se zastavila na 399 dolarech. Nemluvě o tom, že se u nás zatím neprodávají a dovážka také bude něco stát. Pebble Time se zatím sice neprodávají, ale můžete si je předobjednat zde za 249 dolarů. Rozdíl v korunách je zhruba 4 000 korun. Celkem dost, nemyslíte? Pro drtivou většinu zákazníků bude cenovka zřejmě rozhodujícím faktorem, jak už to tak bývá. Doufám že vám, kdo jste se nemohli rozhodnout mezi Apple Watch a Pebble Time, jsem situaci alespoň trochu ulehčil. V závěru stejně záleží na vašem vkusu, nebo případně na tom, co vám více vyhovuje. Každopádně, ať už se rozhodnete pro Apple Watch nebo Pebble Time, chybu neuděláte.

Související články

Dnes nejčtenější

.