Zavřít reklamu

MooVeeTeeVee je jednou z mojich najobľúbenejších aplikácií pre iPhone a keď sa mi naskytla možnosť testovať jeho spin-off cez TestFight, neváhal som ani minútu a novú aplikáciu som začal okamžite testovať. Autor najobľúbenejšieho seriálového trackeru v App Store totiž pripravil ďalšiu aplikáciu, ktorá si získa srdcia filmových fanúšikov. Tá nesie pomenovanie MooVee a ako už názov naznačuje, ide o tracker filmov. A navyše má elegantný a intuitívny dizajn, vďaka ktorému aplikácia nevyzerá tak sucho.

Samotné MooVee stavia na podobnom princípe ako TeeVee, no pretože sa jedná o filmy a nie o seriály, bolo tu treba zmeniť niekoľko dôležitých vecí. V prvom rade si tu neodčiarkavate jednotlivé diely vášho obľúbeného seriálu, ale jednoducho si vyhľadáte film a zaradíte ho do kategórií. Tie zahŕňajú VidenéObľúbené a nakoniec sekciu Čo pozrieť. Jedná sa vlastne o sekciu, v ktorej uvidíte všetky filmy, ktoré si plánujete pozrieť, aj keď jej názov by som osobne zmenil za niečo menej robotické, napríklad „Chcem vidieť“.

MooVee
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín
MooVee
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Tým som zároveň načal jeden dôležitý aspekt, ktorý rozhodne poteší – aplikácia je dostupná vo viacerých jazykoch a slovenčina nie je výnimkou. Jazyk sa tu nastavuje automaticky v závislosti od toho, v akom jazyku beží váš iPhone. Čo ale poteší ešte viac, je fakt, že v slovenčine sa vám zobrazujú aj názvy filmov a navyše aj vy sami môžete vyhľadávať jednotlivé filmy podľa ich lokálnych názvov.  Preto ak ste si nevedeli spomenúť, ako sa volá Kód Enigmy v angličtine, môžete zadať tento názov a systém vám už automaticky nájde The Imitation Game. Na jednotlivé filmy môžete ťuknúť, čím sa vám zobrazí karta daného filmu, v ktorej vidíte všetko dôležité – hodnotenie, dátum vydania, herecké obsadenie, galériu záberov z filmu, možnosť pozrieť si trailer a nakoniec sa tu nachádza zoznam podobných filmov, ktoré by sa vám mohli tiež páčiť.

Nakoniec sa tu nachádzajú dve sekcie, ktoré vám umožnia získať prehľad o svetovej kinematografii. V sekcii Prehľadávať nájdete zoznam filmov, ktoré sú práve premietané v kinách, prípadne si tu môžete pozrieť filmy, ktoré vychádzajú čoskoro. A keď nenájdete to, čo ste čakali, potom sa môžete pozrieť do jednotlivých žánrov, medzi ktorými sa pohybujete v dolnej časti obrazovky. Druhá spomínaná sekcia nesie meno Objaviť a ikona „Genius“ je naozaj na mieste. Je to totiž sekcia, v ktorej nájdete zoznam filmov, ktoré by vás mohli zaujímať. Zoznam je vytvorený na základe filmov, ktoré ste pridali k obľúbeným a ktoré ste videli. V prípade pripravovaných filmov vám potom aplikácia pošle upozornenie, že film sa začne premietať už zajtra. Aplikácia MooVee ako taká je dostupná za 1,99€.

MooVee
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín
MooVee
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Související články

Dnes nejčtenější