Zavřít reklamu

iPhone 6 Plus - iconAnalytik Ming-Chi Kuo z KGI vydal zprávu pro investory, jejíž kopii se podařilo získat japonskému blogu Mac Otakara. Ve zprávě Kuo podle svých osobních zdrojů potvrzuje poslední zprávy ohledně použití 7000 hliníku u příští generace iPhonu, kterého se dočkáme pravděpodobně již v září tohoto roku. Použitý hliník by tedy měl být naprosto stejný jako ten, který Apple použil u svých Apple Watch Sport.

Analytik se dále zmiňuje, že iPhone 6s by měl sice nabídnout stejný vzhled, jako jeho předchůdce, tedy jako současný iPhone 6, avšak by mohl mít lehce odlišené rozměry. Podle informací to vypadá, že se Apple trochu vzpamatoval a další generace iPhonu bude o kousek tlustší a to právě kvůli použitému hliníku, který by měl zpevnit celé tělo a zamezit tak známe bendgate, která se objevila u iPhonu 6 Plus. Konkrétně bude iPhone 6s o 0,15 mm tlustší právě kvůli hliníku a o 0,2mm kvůli použitému Force Touch displeji. Avšak změny v rozměrech by měly být tak minimální, že je uživatel iPhonu 6 ani nezaznamená.

Kuo zopakoval, že se u další generace dočkáme také nové barvy Rose Gold, kterou už Apple nabízí u svých jablečných hodinek v Edition verzi. K této poznámce přidal ještě informaci, že současná zlatá by měla být lehce pozměněna a nově by měla být o něco více žlutá, tedy opět jako u Apple Watch Edition. Změny by se měla dočkat dokonce i současná Space Gray varianta, který by měla být o něco sytější, a tak by se také měla přizpůsobit černé u Apple Watch tudíž by se z ní stala pravděpdobně varianta Space Black.

Minulý měsíc Kuo oznámil, že iPhone 6s dostane A9 procesor, 2GB RAM, Force Touch, 12-megapixelový fotoaparát, vylepšené Touch ID a několik dalších novinek. Apple by měl zachovat 4,7palcovou a 5,5palcovou velikost displeje, jako je tomu u stávajících modelů. Pokud se všechny spekulace potvrdí, což bývá u Ming-Chi Kua velice často, tak se můžeme těšit na opravdu zajímavý posun vpřed a pravděpodobně se dočkáme největšího upgradu u „S“ varianty.

Apple iPhone 6s concept

*zdroj: Macrumors

Dnes nejčtenější

.