Zavřít reklamu

Apple logo iconApple v posledních letech opouští od názvů svých produktů a služeb, které by začínaly malým a měkkým „i.“ Namísto toho u všech produktů používá jméno své firmy, tedy Apple. Důvod bude pravděpodobně takový, že produkty a služby představené za Steva Jobse nesly na začátku označení „i,“ protože Steve Jobs byl iCEO a odtud pravděpodobně ono označení. Současné produkty a služby už ale Steve Jobs bohužel nepředstavil, a tak kalifornská společnost použila názvy jako Apple Pay, Apple Watch, Apple Music apod.

I když se to možná některým nezdá, názvy začínají být trochu dlouhé, rozhodně delší, než v případě iPhonu a iPadu. Vzhledem k tomu, že v názvu je vždy „Apple,“ můžeme si jej klidně zkrátit na jedno malé Apple logo, tedy ve tvaru nakousnutého jablíčka. Názvy pak budou vypadat například takto: Watch, Pay, TV nebo Music.

Problém ale je, že na Macu s českou klávesnicí Apple logo nenapíšete. Respektive ano, ale je zapotřebí několika úprav, aby to bylo možné. Pojďme se tedy na ně podívat a naučit se, jak jak napsat Apple logo na Macu.

1) Změna jazyku klávesnice
Američani, Britové a další napíší Apple logo na klávesnici Macu poměrně snadno. Stačí jim k tomu klávesová zkratka Alt (⌥) + Shift (⇧) + K. Na české či slovenské klávesnici však žádnou podobnou zkratku pro napsání jablíčka nenaleznete. Prvním trikem je tedy přidání anglické klávesnice a přepnutí se na ní při potřebě Apple logo napsat.

Stačí zamířit do Předvoleb systému –> Klávenice –> Vstupní zdroje a kliknout na +. Přidejte anglickou klávesnici (je jedno, jestli Britskou nebo Americkou). Poté se vraťe zpět, jděte do Klávesnice a zde zaškrtněte volbu Zobrazit prohlížeč znaků a prohlížeč klávesnice v řádku nabídek. Nyní se vám nahoru vedle hodin přidá nabídka pro přepínání jazyků klávesnic. Pokud byste chtěli používat zkratku pro přepínání mezi jazyky jako na Windows, pak návod naleznete v článku Jak na Mac OS X měnit jazyk klávesnice klávesovou zkratkou.

Jak napsat Apple logo na Macu

2) Vytvořte si zkratku
Druhý trik je možná pro mnohé jednodušší. Pokud jste už četli náš článek Jak napsat Apple logo na iPhonu nebo iPadu, pak zajisté máte vytvořenou zkratku pro napsání jablíčka na jednom z iOS zařízení. Dobrá zpráva je, že zkratky se mezi Apple produkty sdílí přes iCloud, tudíž je naleznete i na Macu. Pokud ne, tak jděte opět do Předvoleb systému –> Klávenice –> Text a zde si vytvořte zkratku novou. Do sloupečku Nahradit vložte například appl a do sloupečku Za vložte jablíčko, které si můžete zkopírovat zde:  Od teď kdykoliv napíšete zvolenou zkratku, tak se znaky nahradí jablíčkem.

Jak napsat Apple logo na Macu jablíčko

Na závěr ještě upozorním, že napsaný znak neuvidí ostatní, co mají na svém počítači nainstalovaný Windows. Jablíčko uvidí uživatelé s iPhonem, iPadem, iPodem, Macem a pravděpodobně i uživatelé se systémem Linux.

Snímek obrazovky 2015-06-16 v 12.43.00

Dnes nejčtenější

.