Zavřít reklamu

Apple Store - iconNejslavnější Apple Store na světě a dost možná i jeden z nejznámějších obchodů na světě vůbec, se bude stěhovat. Obchod na 5th Avenue se přestěhuje do prodejny hraček FAO Schwarz v budově General Motors Building. Nejstarší hračkářství v USA se přestěhuje kvůli stále rostoucím nákladům na nájemné, které se již prodejně nevyplatí platit. Apple prostor, který je vzdálen jen několik kroků od jeho prodejny na 5th Avenue využije pro dočasný provoz svého Apple Store.

Ten původní, legendární, se totiž bude rekonstruovat a Apple jej musí celý přesunout na pár týdnů právě do uvolněného hračkářství. Jakmile rekonstrukce skončí, prodejna opět otevře a legendární kostka, která zažila nejen nekonečné řady fanoušků, ale také různé pranky, svatby a další akce, opět otevře své brány.

Apple plánuje rekonstruovat přibližně 20 stávajících maloobchodních prodejen Apple Store v USA, které chce přizpůsobit novým potřebám, souvisejících zejména s prodejem hodinek Apple Watch. V Evropě se pak dočkáme renovace obchodu na Regent Street, což je vlajková loď Applu v Evropě.

Kultovní obchod na 5th Avenue, který je mimochodem jedním z nejfotografovanějších míst na Manhattanu, byl naposledy rekonstruován v roce 2011, kdy Apple nainstaloval nové skleněné tabule, které nemají spoje. Tuto technologii skleněných tabulí společnost použije také při stavbě Apple Campus 2.

Apple 5. Avenue
Zdroj: 9to5Mac

*Zdroj: hosted.ap.org

Související články

Dnes nejčtenější