Zavřít reklamu

Apple campus 2Apple Campus 2 nebo také „Spaceship,“ jak se nové sídlo Applu mnohdy nazývá, bude zajisté impozantní budova obklopená zelení. Koncepty a návrhy budovy vypadají futuristicky, ale v případě Applu lze snad i spoléhat, že výsledek bude doopravdy vypadat jako z budoucnosti. Nové sídlo nejvíce připomíná vesmírnou loď, a to díky svému tvaru, odtud také název „Spaceship.“ Jenže v nedávném článku z Telegraph se objevila první zmínka, že nové sídlo by se mohlo jmenovat opravdu zajímavě – Steve Jobs Campus.

Steve Jobs se totiž zpočátku hodně podílel na raných fázích plánování budovy. Určitě ve výsledku bude kus Jobsovi práce. Bohužel na podzim roku 2011 Steve Jobs zemřel a už se budovy nedočkal. Steve by něco jako pojmenování po jeho osobě neschvaloval. „Ach, Steve měl na toto téma jasné názory“ řekl Tim Cook, kterým tím naznačil, že se na podobné téma s Jobsem bavili, ale on nebyl jeho fanouškem.

Není to ani tak překvapující. Steve Jobs se totiž nikdy nechtěl ohlížet za minulostí, vždy myslel do budoucnosti a neschvaloval něco ve smyslu, že by mu měl Apple vzdávat hold po jeho smrti. Hledění jen do budoucnosti dokázal například i po svém návaratu do Applu v roce 1997. Tehdy vzal všechny historické spisy z archivu, kde byly veškeré informace o Applu od roku 1980 a dal je do univerzitní knihovny na Stanford University. Nechtěl, aby byla společnost fixována na svou minulost.

Jak to bude ve výsledku se prozatím neví. Název Steve Jobs Campus by byl určitě zajímavý. Tim Cook se už v minulosti zmínil, že Steve Jobs mu při odchodu řekl, aby dělal věci tak, jak on myslí, že jsou nejlepší, aby si neříkali „Co by udělal Steve?“ Chtěl, aby si Cook uvědomil, co přesně je pro slečnosti to nejlepší a udělal to tak. Ve finále bude tedy na samotném Cookovi, jak nové sídlo pojmenuje. Co myslíte vy? Měl by Apple pojmenovat své nové sídlo Steve Jobs Campus?

Dai Sugano
Apple Campus 2

*zdroj: Cultofmac

Dnes nejčtenější

.