Zavřít reklamu

skype-icon-iphoneKe konci minulého roku představil Microsoft službu Skype Translator. Jedná se vlastně o běžný Skype, který je ale obohacen něčím jedinečným a něčím, co by jen málo z nás věřilo, že doopravdy může fungovat. Skype Translator totiž umožňuje překládat řeč v reálném čase, to znamená, že když si budete volat například s někým z USA nebo Německa a nebudete vůbec umět anglicky nebo německy, tak Skype Translator vám vše přeloží do češtiny. Tehdy si snad každý říkal, že tohle než Microsoft uvede mezi běžné uživatele, ještě nějaký čas potrvá. Jenže Microsoft předčil všechna očekávání a vydal aplikaci Skype Translator Preview už nyní, a tak si ji může vyzkoušet v podstatě každý.

Preview je prozatím dostupný jen pro Windows 8.1 nebo testovací verzi Windows 10, snad se ale při spuštění plné verze dočkáme i podpory pro Mac. Prozatím se aplikace stále zlepšuje, a tak v současnosti nabízí jen čtveřici jazyků (angličtina, španělština, italština a mandarínština) v mluvené podobě, ale padesát jazyků v psané podobě., mezi kterými nechybí čeština ani slovenština.

Dříve byla aplikace k dispozici pouze pro ty, kteří se přihlásili do testování a Microsoft jim zaslal pozvánku a odkaz ke stažení. I tak se na všechny nedostalo a Microsoft nakonec dal odkaz ke stažení veřejně všem uživatelům. V našich končinách si tedy hlasový překlad zatím nevyzkoušíme, pokud tedy nevládnete jedním ze čtyř uvedených jazyků. Spokojit se tak budeme muset s překladem textových zpráv.

Textově si tak budeme moci povídat s Arabem, Chorvatem, Finem, Estoncem, Malajcem, Indem, Thajcem, Vietnamcem, Velšanem, Maltézanem, Haiťanem a když na to přijde, tak dokonce i s Klingonem. I tento jazyk totiž patří mezi podporované. Microsoft sám uvádí, že jeho Skype Translator zatím nasbíral velmi kladné ohlasy, a to především díky své schopnosti tlumočit mezi angličtinou a španělštinou, což pomáhá i imigrantům ve Spojených státech, nebo samozřejmě i lidem, kteří s nimi přijdou do styku.

Skype Translator

Dnes nejčtenější

.