Zavřít reklamu

ResearchKitTim Cook už niekoľkokrát vyhlásil a uistil užívateľov o tom, že Apple ich súkromné informácie nikomu nepredáva a užívatelia tak nie sú produktom. Produkty ako iPhone však predsa len zbierajú informácie o vás, pokiaľ si na ne nainštalujete ResearchKit aplikácie a rozhodnete sa tak prispieť k urýchleniu lekárskeho výskumu; prípadne si trackujete informácie s HealthKit aplikáciami. Podľa MIT Technology Review však existuje možnosť, že naše informácie sú pre Apple predsa len dôležité. Môžu totiž zohrávať rolu pri budúcich projektoch spoločnosti.

Pre MIT to naznačil istý zdroj, ktorý je oboznámený s plánmi spoločnosti. Ten vraví, že ResearchKit by sa mohol čoskoro zamerať aj na študovanie našej vlastnej DNA. Projekt by bol však o niečo zložitejší než pri súčasných testoch, keďže by sa vyžadovalo, aby ste navštívili autorizované laboratórium, kde by vám odobrali vzorky DNA a tie by sa vám do niekoľkých dní objavili vo vašom iPhone. Odtiaľ by ste ich mohli následne zdieľať s tretími stranami pomocou ResearchKit aplikácií.

Najväčší prelom však spočíva v tom, že iPhone by vám na základe vašej DNA dokázal predpovedať, či vám hrozí alergická reakcia na predpísané lieky, predpovedať choroby alebo dokonca by ste na ich základe mohli zistiť vašu príbuznosť k ostatným ľuďom. Existuje teda veľa možností, ako by sa dala DNA na iPhone využiť vo svoj prospech, avšak nateraz to vyzerá, že tento plán sa bude realizovať len v USA. Práve na WWDC by sme sa mali dočkať odprezentovania aspoň dvoch štúdií, pričom jednu má na starosti Kalifornská univerzita v San Franciscu a druhú má na starosti nemocnica Mount Sinai v New Yorku.

ResearchKit

*Zdroj: BGR

Dnes nejčtenější

.