Zavřít reklamu

OS X Yosemite iconI když to možná někdy vypadá, že svitící jablíčko je v každém americkém filmu a má ho tedy ve Spojených státech snad každý, ve skutečnosti to tak není a většinu podílu mají samozřejmě počítače s Windows. Jablečné počítače sice získávají na své popularitě, avšak konkurenci se prozatím nemohou rovnat, alespoň, co se počtu týče. O to méně ještě uživatelé na svém Macu hrají hry, jelikož je primárně určen spíše na práci, čemuž nasvědčuje jak výbava téměř vše Maců, tak to, že OS X je postaven na Unixu.

Právě Unix je totiž i základem pro Linux a narozdíl od Windows mají jistou nevýhodu v oblasti grafiky. U Windows je totiž grafika umístěna přímo v jádře celého systému, což má za výsledek její rychlejší chod, a tak právě Windows se na hraní her hodí spíše, než třeba konkurenční OS X či Linux.

Ovšem podle nedávné zprávy Steamu hraje na OS X přes neuvěřitelné 4 miliony uživatelů po celém světě. Steam zveřejnil výsledky za březen 2015, tudíž jsou aktuální. Ve zprávě se dozvíme, že 3.43% ze 125 milionů uživatelů Steamu používá počítače Mac s OS X. I když se jedná o celkem malé procento, tak to dělá přesně 4,28 milionů hráčů hrajících hry na Macu přes Steam.

Zpráva ale odhaluje i další detaily. Nejpoužívanějším jablečným počítačem pro hraní her je MacBook Pro a to s podílem 51.99%, následován je počítačem iMac s podílem 23.44%. Co se týče operačního systému, tak momentálně nejpoužívanějším je OS X Yosemite 10.10.2 s podílem 50.87%, náleduje pak OS X Mavericks 10.9.5 s 18.41%. Nejpoužívanější grafika je integrovaná v procesoru Intel HD Graphics 4000.

*zdroj: iMore

Související články

Dnes nejčtenější

.