Zavřít reklamu

Další kapitolou seriálu o proměně operačních systémů do podoby Mac OS X je dnešní zastávka u Windows XP. I když podíl Windows XP na trhu stále klesá ve prospěch novějších Windows 7, stále se najde řada uživatelů, která nedá na tento operační systém dopustit. Windows XP lze do podoby Mac OS X proměnit hned několika způsoby, zde bych rád představil jeden z nejstarších způsobů vůbec. Instalací jediného balíčku přeměníte svá Windows XP do podoby Mac OS X Tiger jednoduše, ale hlavně lze celou proměnu vrátit, pokud by vám náhodou nový vzhled nesedl.

Před samotnou instalací bych doporučil zazálohovat registry pomocí speciálního programu (například oblíbeným CCleanerem). I když lze celý balíček relativně jednoduše odstranit, jistota je jistota. Jedná se totiž o poměrně velký zásah do samotného systému.

I když byl vývoj tohoto programu ukončen již před několika lety, dosud jsem nenarazil na žádný podobný. Výrobce jej stále nabízí zdarma ke stažení a nabízejí jej i další servery, které se specializují na stahování free softwaru.

Po aplikaci programu nezůstane doslova kámen na kameni. Změní se kompletně celé uživatelské prostředí, bootovací obrazovkou počínaje a dockem ala OS X konče.

Nejprve si zde stáhněte program FlyakiteOSX 3.5. Instaluje se přes klasický instalátor a po instalaci si vyžádá restart operačního systému. Dalším krokem je instalace globálního menu pro horní systémovou lištu. Global Menu z Mac OS X skvěle nahradí malý prográmek zvaný Finder bar, který je ke stažení například zde.

Je velká škoda, že výrobce další vývoj ukončil a nenabízí tak podobně jednoduché proměny i pro Windows Vista a Windows 7.

Po proměně budou vaše Windows XP vypadat nějak takhle:

flyakite7xr

Program jsem osobně testoval na Windows XP Service Pack 2 a funguje bez nejmenších problémů.

Související články

Dnes nejčtenější