Zavřít reklamu

MacbookNový MacBook je síce veľmi pekné zariadenie a pre študentov by mohlo ísť o naozaj dobrú voľbu, na druhú stranu sa MacBook stal terčom posmechu kvôli absencii akýchkoľvek dnešných portov. Výnimkou je teda 3,5-mm audio jack na pripojenie slúchadiel a nový USB-C konektor, ktorý však musí spĺňať úlohu nabíjačky, konektoru pre pripojenie všetkých periférnych zariadení a tiež poslúži ako náhrada za DisplayPort v prípade, že si užívateľ chce k nemu pripojiť externý displej. Jeden konektor však očividne nestačí a preto sa na Kickstarteri objavilo hneď niekoľko zaujímavých startupov, ktoré chcú zlepšiť kompatibilitu 12″ MacBooku s príslušenstvom.

Prvým produktom, ktorý je ako stvorený pre MacBook, je projekt InfiniteUSB, ktorý stavia na princípe, že máte kábel, ktorý na jednej strane obsahuje USB-C konektor, na opačnej strane port pre pripojenie ďalšieho USB-C konektoru a nakoniec tu je kábel, s vami zvoleným konektorom. Ide o konektory Lightning, microUSB alebo USB. Projekt sa stal mimoriadne úspešný, keďže autori z pôvodného cieľa 10 000 dolárov získali takmer 170 000 dolárov. Do dokončenia kampane navyše ostáva posledných 5 dní, aj keď produkt je už možné zakúpiť.

Ďalšia novinka z Kickstarteru nesie pomenovanie HydraDock a ide o dock + podložku pre 12″ MacBook, ktorý na svojej zadnej strane obsahuje až 11 konektorov. Stačí ho pritom pripojiť k Macu pomocou USB-C konektoru. Jeho autori požadujú 35 000 dolárov na financovanie projektu, pričom už teraz majú 4 100$ a do skončenia crowdfundingovej kampane ostáva 49 dní. Dockovacia stanica obsahuje teda 11 portov, menovite ide o 1 konektor pre slúchadlá, 1 slot pre pamäťové karty SDXC, 1 MiniDisplay Port s podporou rozlíšenia do 2560 x 1440 bodov, HDMI konektor, 1 Gigabit Ethernet port a nakoniec 4 porty USB 3.0 a 2 porty USB-C slúžiace na prenos dát. Kampaň môžete podporiť priamo tu.

HydraDock

Dnes nejčtenější

.