Zavřít reklamu

Apple Watch Sport BandAnalytik Ming-Chi Kuo je prvým, kto sa pozrel na úspech Apple Watch z globálneho hľadiska. Už pred pár dňami sme sa mohli dočítať, že len v USA zaznamenal Apple takmer 1 milión predobjednávok. Renomovaný analytik z KGI Securities však vraví, že celosvetové predobjednávky Apple Watch môžu byť oveľa vyššie – spoločnosť má do konca mája/května vyrobiť 2,3 miliónov predobjednávok, pričom masová výroba bola zahájená už minulý mesiac. Vraví teda, že väčšina zákazníkov dostane svoje hodinky až v júni/červnu, čiže v čase WWDC.

Analytik ďalej vraví, že Apple Watch Sport tvoria 85% všetkej výroby, za nimi nasledujú kovové Apple Watch s 15% a nakoniec Apple Watch Edition tvoria menej ako 1% produkcie, z celkom pochopiteľných dôvodov. Spoločnosť ďalej plánuje rozšíriť dodávateľský rámec a chcela by zabezpečiť, aby jej dodávatelia dokázali vyrobiť 2-3 milióny hodiniek mesačne. Je si však vedomá problémovej výroby niektorých komponentov, menovite vibračných motorčekov pre haptickú odozvu (AAC) a AMOLED displejov (LG Display).

Výroba motorčekov je komplikovaná kvôli malým rozmerom, pričom dodávateľ musí zabezpečiť, že frekvencia vibrácií bude presnejšia ako na iPhone. LG Display pre zmenu musí zabezpečiť, aby boli AMOLED displeje dobré farby a dlhú životnosť. Analytik si však nie je istý, či budú hodinky Apple Watch hitom a očakáva, že len 1/10 majiteľov iPhonu si predobjednalo hodinky, z čoho veľkú časť by mali tvoriť skalní fanúšikovia Applu.

apple watch

*Zdroj: MacRumors

Dnes nejčtenější

.