Zavřít reklamu

Apple Watch Sport BandAj keď si Apple Watch počas prvého víkendu predobjednalo takmer milión zákazníkov v USA, nemusí to znamenať že hodinky budú obľúbené medzi mladými ľuďmi. Pôvodne sa totiž očakávalo, že práve Apple Watch sa stanú produktom, ktorý budú teenageri chcieť a z neho postupom času prejdú na tradičné hodinky. Podľa prieskumu analytickej spoločnosti Piper Jaffray a jej kľúčového analytika Geneho Munstera sa zdá, že hodinky nebudú medzi násťročnými tak obľúbené, ako sa pôvodne očakávalo. Počet záujemcov o Apple Watch dokonca klesol o 5% oproti prieskumu, ktorý bol uskutočnený na jeseň/podzim minulého roku.

V súčasnosti teda záujem o Apple Watch prejavilo len 11% opýtaných teenagerov, ktorí chcú hodinky najmä kvôli štýlu (74%) a dizajnu (72%). Medzi ďalšie hlavné dôvody, prečo si kúpiť Apple Watch, patrí možnosť posielania a prijímania správ a notifkácií (64%), možnosť používať aplikácie (61%) a nakoniec 60% vraví, že si kupujú Apple Watch kvôli značke. Pokles o 5% si Gene Munster vysvetľuje tak, že hodinkám chýba tá správna aplikácia, ktorá by z nich spravila produkt, bez ktorého by človek nemohol existovať. Vyzerá to však, že nateraz si teenageri vystačia bez inteligentných hodiniek, respektíve si vystačia so svojimi vlastnými hodinkami, aj keď počet majiteľov smartwatch produktov je tiež malý – len 5% opýtaných má inteligentné hodinky. Urýchliť by to mohli ceelbrity, ktoré už nosia svoje Apple Watch a ktoré sa s nimi chvália na sociálnych sieťach, ako napríklad na Instagrame.

Vyzerá to teda, že ešte potrvá nejaký čas, kým sa teenageri stanú jednou z hlavných vekových kategórií zákazníkov pre Apple Watch. Nateraz musí byť Apple spokojný s tým, že iPhone a iPad sú najobľúbenejšie produkty medzi teenagermi. Až 66% opýtaných vlastní iPhone a až 64% vlastní iPad. Z toho až 60% očakáva, že ich budúcim tabletom bude iPad a 70% očakáva, že sa v budúcnosti stanú majiteľmi iPhonu. Počet ľudí, ktorí preferujú Android, je nižší – 21% očakáva telefón s Androidom a 16% očakáva tablet s Androidom. Prekvapivo však až 20% očakáva, že ich budúci tablet bude disponovať operačným systémom Windows. Prieskumu sa zúčastnilo približne 6 200 teenagerov v USA.

Apple Watch survey
Apple Watch survey
*Zdroj: MacRumors

Dnes nejčtenější

.