Zavřít reklamu

MacbookNový MacBook je už v predaji a ako je známe, nateraz sú k dispozícii dve hardvérové revízie počítaču. Tá výkonnejšia disponuje procesorom Intel Core M s frekvenciou 1.2 GHz. Po boku procesoru, ktorý je výkonnejší o 100 MHz, sú však ostatné aspekty hardvéru rovnaké ako pri lacnejšom modeli a teda vnútri nájdeme grafiku Intel HD 5300 a 8 GB RAM. Zmena oproti základnému modelu teda nie je nejaká drastická, no v benchmarkoch sa odrazí na vyššom skóre. To je vyššie o približne 200 bodov v single-core teste a o 850 bodov pri multi-core teste, vďaka čomu má MacBook skóre 5 318 bodov v multiscore teste.

S týmto skóre navyše výkonnejší variant počítaču konkuruje základnej verzii minuloročného MacBooku Air, pričom ponúka nižšiu spotrebu a nemá aktívne chladenie, vďaka čomu sa dá čakať, že budúce revízie MacBooku sa stanú nástupcom modelu Air, ktorý sa zrejme prestane predávať kvôli 12″ MacBooku. Ten vo svojej základnej podobe ponúka hardvér na úrovni MacBooku Air z roku 2011, ktorý je zároveň tak výkonný ako iPad Air 2. Oba majú totiž skóre pod 4 500 bodov a zatiaľ čo MacBook má 4 450 bodov, iPad Air 2 má skóre 4 477 bodov. Z výkonnostného hľadiska sa teda môže zdať, že práve tieto dve zariadenia v budúcnosti kompletne nahradia produktovú líniu MacBook Air, ktorá je dnes najobľúbenejšou sériou. Na druhú stranu, architektúra ARM je veľmi odlišná od architektúry x86, ktorá je využívaná v bežných desktopových procesoroch.

Apple navyše svojim zákazníkom umožňuje nakonfigurovať si model s procesorom Intel Core M s frekvenciou 1.3 GHz, ktorá je výkonnejšia o 200 MHz oproti štandardnému modelu. Benchmark tohto modelu sa však zatiaľ na internete neobjavil a najskôr sa tak stane až za pár týždňov, keďže Apple na svojom webe uvádza, že je schopný dodať tento počítač až o 3-4 týždne. Nie je však vylúčené, že tento model získa v benchmarku skóre vyše 6 000 bodov, o tom sa ale presvedčíme až v čase, kedy sa na internet dostane prvý benchmark najvýkonnejšieho variantu MacBooku. Ten disponuje čipom 5Y71, ktorý má bežne frekvenciu 1.2 GHz, avšak Apple sa rozhodol pretaktovať procesory, čoho výsledkom je, že procesor 5Y31 v základnom MacBooku je o 200 MHz rýchlejší než obvykle a čip 5Y51 v druhom variante je o 100 MHz rýchlejší.

MacBook 1.2GHz geekbench
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
*Zdroj: MacRumors

 

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější