Zavřít reklamu

Samsung Wireless Charger EP-PG920„Ľudia nevedia čo chcú, pokým im to neukážete,“ – tak presne toto je citát, ktorým by som mohol odštartovať článok o mojich prvých dojmoch z bezdrôtového nabíjania. Technológia dnes už konečne dospela do štádia, kedy sa môže začať masovo rozširovať a ani Apple by ňou nepohrdol. K technológii som sa v týchto dňoch dostal vďaka Galaxy S6, ktorej recenziu už čoskoro zverejníme na Samsung Magazine. Telefón má vstavanú podporu pre bezdrôtové nabíjanie, takže už k nemu nepotrebujete prídavné obaly, ale len podložku, ktorú pripojíte k telefónu.

Samotná technológia je konečne vo fázi „jednoduchosti“. Skrátka stačí, aby ste vzali bezdrôtovú podložku, napojili ju do elektriny a následne na ňu len položili telefón, bez toho aby ste doňho museli niečo zapojiť. A hlavne tak predítete riziku, že by ste v budúcnosti omylom zlomili kábel alebo že by došlo k jeho opotrebeniu, ako to pri Lightning kábli býva zvykom. Výhodu to má aj z hľadiska okamžitého vytiahnutia telefónu z nabíjačky, keď vám niekto telefonuje alebo potrebujete odpísať na SMS (aj keď to zvládnete už cez Handoff). Navyše, ako dokazuje Samsung a IKEA, technológiu čoskoro nájdeme v samotnom nábytku, ktorý jednoducho napojíte do elektriny a už len tým, že na konferenčný stolík v obývačke položíte mobil, ho začnete okamžite nabíjať.

Proces nabíjania je zdĺhavejší, no pretože mobil nabíjate hlavne v noci, nebude vám to nijak zásadne vadiť. Navyše sa z toho stane ten najpohodlnejší rituál, aký budete so svojim telefónom robiť. Postupom času si ho nakoniec ani nebudete veľmi uvedomovať a to je presne to, v čom spočíva budúcnosť nabíjania. Nakoniec treba dúfať, že Apple sa nerozhodne spraviť hlúposť a použije štandard Qi a nie nejakú vlastnú technológiu, ktorá nebude s ničím kompatibilná. V takom prípade by Apple svoje bezdrôtové nabíjanie zabil.

Galaxy S6 Wireless Charging
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější