Zavřít reklamu

Apple Store Zorlu K spoločnosti Apple už neodmysliteľne patria aj jej kamenné obchody Apple Store. V týchto dokonale dizajnovo zladených predajniach sa každý dočká vrúcneho prijatia a pomoci s akoukoľvek otázkou týkajúcou sa výrobkov tejto značky. Po celom svete je už v dnešnej dobe takmer 500 takýchto predajní. My sa v dnešnom článku pozrieme na 10 zaujímavých faktov, ktoré ste možno o Apple Retail Store nevedeli.

1. Ak nejaké obchodné centrum chce prilákať oveľa viac zákazníkov musí sa v ňom nachádzať predajňa Apple Store. Podľa prieskumu magazínu Wall Street Journal je priemerná návštavnosť obchodných centier, v ktorých sa nachádza kamenný obchod Apple až o 10% vyššia ako tých kde tento obchod nie je. 

apple-stores-drive-so-much-traffic-to-shopping-malls-apple-is-able-to-negotiate-cheaper-rent-apple-stores-have-been-shown-to-increase-sales-in-mall-10-according-to-the-wall-street-journal

2. Apple má po celom svete viac ako 50 000 maloobchodných predajcov. Ak by ste všetkých týchto ľudí dali na jedno miesto vytvorili by ste v USA stredne veľké mesto.

apple-has-about-50000-retail-employees-worldwide-if-you-put-all-of-them-in-one-place-theyd-equal-the-population-of-a-mid-sized-us-city-like-uniontown-pa

3. Obchody Apple Store navštívi každodenne približne 1 milión ľudí. To je asi 365 miliónov zákazníkov ročne. Pre porovnanie všetky zábavné parky patriace spoločnosti Disney ročne navštívi len 130 miliónov ľudí. 

apple-stores-get-more-than-1-million-visitors-per-day-worldwide-thats-at-least-365-million-people-per-year-disney-theme-parks-only-get-about-130-million-visitors-per-year

4. Nanjing East Store v Šanghaji je najvyťaženejší Apple Store na svete. Každodenne doň zavíta niečo cez 25 000 ľudí. Pre porovnanie nám bude slúžiť kapacita domovského stánku NY Rangers – Madison Squere Garden, ktorá má kapacitu „len“ 18 200 ľudí.

the-nanjing-east-store-in-shanghai-is-apples-busiest-it-gets-25000-visitors-per-day-you-cant-even-fit-that-many-people-in-madison-square-garden

5. Genius Bar každodenne obslúži 95 000 ľudí. To je toľko ľudí, že počas tohtoročných majstrovstiev sveta v hokeji by sa O2 Aréna v prahe musela kompletne zaplniť takmer 5,5-krát.

the-genius-bar-serves-95000-customers-per-day-worldwide-thats-enough-to-fill-up-yankee-stadium-twice

6. Apple má v prenájme kvôli Apple Store približne 455 ticíc matrov štvorcových. To je plocha, ktorá by zaberala približne 85 futbalových ihrísk.

apple-leases-about-49-million-square-feet-of-space-for-its-retail-operations-thats-the-equivalent-of-about-85-football-fields

7. Koncom roku 2014 sa po celom svete nachádzalo presne 437 maloobchodných predajní Apple. Z toho až 259 bolo na území USA.

there-were-437-apple-stores-at-the-end-of-2014-259-of-them-were-in-the-us-the-rest-were-international-stores

8. Apple zo svojich kamenných obchodov za rok 2014 vygeneroval zisky vo výške 50,6 milióna dolárov na jednu predajňu. To je celkovo približne 22,1 miliardy dolárov.

the-average-revenue-per-apple-store-location-in-2014-was-506-million

9. Apple v tomto roku plánuje otvoriť až 25 nových predajní. Väčšina z nich však má byť mimo USA. 

apple-plans-to-open-about-25-new-apple-stores-in-2015-most-of-those-will-be-outside-the-us

10. Keď sa 19.septembra/září 2014 začal predávať iPhone 6, ľudia pred Apple Store na 5. Avenue čakali v rade dlhom 12 blokov. Väčšina z nich pred týmto obhodom dokonca stanovala v provizórnych príbytkoch postavených z kartónu.

when-the-iphone-6-launched-on-september-19-2014-the-line-outside-apples-5th-avenue-store-in-new-york-stretched-for-12-blocks-people-were-sleeping-in-boxes-the-night-before-the-launch

*Zdroj: businessinsder.com

Dnes nejčtenější

.