Zavřít reklamu

Grid 2 iconHrát na Macu hry je samozřejmě nesmysl a všichni to moc dobře víme, ale když vám na stole leží 27″ s rozlišením 5120 x 2880 pixelů a frekvencí 60Hz, pak zkrátka nějakou tu hru zatoužíte vyzkoušet. Pokud se bavíme o hrách, které jsou dostupné v Mac App Store, pak na to, abyste si zkusili co váš Retina iMac dokáže máte k dispozici v podstatě jen nového Tom Raidera a závodní hru Grid 2 a protože Tom Raider blokuje pořizování screenshotů, pojďme se podívat na to, jak vypadá na Retině Grid 2.

Grid 2 jsem testoval na základním modelu, tedy na konfiguraci iMac Retina 5K s Intel Core i5 quad-core s frekvencí 3,5GHz, 256GB Flash diskem, grafickou kartou AMD Radeon R9 M290X s 2GB video paměti a zatím stále ještě pouze s 8GB RAM. I tak jede Grid 2 skutečně úžasně a navíc se jedná o jednu z mála her, ze které skutečně dokážete dostat plnohodnotné rozlišení 5K, tedy 5120 x 2880 pixelů. Abyste dosáhli i ve scénách, kdy chcete gumovat a pneumatiky nejsou jen na vozidle, ale všude ve vzduchu ve formě mohutného dýmu minimálně 30 fps, pak můžete vše nastavit na High a některé položky také na Ultra, například model vozidla lze nastavit celý na Ultra. Jediné co musíte vynechat jsou stíny vozidla, které doporučuji zcela vypnout, jinak se na 30 fps nedostanete.

Bohužel jednotlivé screenshoty na Retina iMacu mají přes 20MB a proto pokud chcete vidět screenshoty v opravdu původním rozlišení Retina, klikněte prosím na obrázky níže a budete přesměrování na Dropbox, kde jsou fotografie v plném rozlišení a odtud je stáhněte, ani v prohlížeči se totiž nezobrazí v plné velikosti. Nerad bych hodnotil samotnou hru, ta mi svým konceptem takzvaných Muscle cars příliš nevyhovuje a když už mám závodit tak raději v Rally. Je však neuvěřitelné jak hra vypadá a musím přiznat, že jsme ze své PS4 nyní trošku zklamaný.

Apple iMac Retina 5K Grid
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Když jsem přešel na 4K televizor přidal jsem k PS3 také PS4 a hry vypadaly řekl bych zhruba 2x lépe než na PS3. Bohužel hry na PS4 jsou stále maximálně v rozlišení 1080p a pokud máte 4K televizor, pak u nich dochází k upscalingu, o který se však stará samotný televizor, nikoli konzole. Osobně mám pocit, že rozdíl mezi PS3 a PS4 je co se grafiky a celkového zpracování her dvojnásobný, pak pokud se podívám na hru na iMacu Retina 5K a na PS4, vidím mnohem větší rozdíl než mezi PS3 a PS4.

Hry na novém iMacu Retina tedy vypadají skutečně úchvatně, ovšem k tomu, abyste si jich užili co nejvíce budete potřebovat přes Boot Camp nainstalovat kromě OS X také Windows, protože poměr her pro Windows a Mac je stále naprosto nesrovnatelný. Chci ještě zdůraznit, že patřím mezi skupinu hráčů, kteří upřednostňují audio-vizuální stránku her a konzolí a například Indie hry příliš nehraji. Článek tedy nijak neodráží samotnou hratelnost her na PS3 versus PS4 verus iMac Retina 5k, ale pouze grafickou stránku věci.

Grid 2 5K
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Grid 2 iMac Retina
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Grid 2 on iMac Retina
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Grid 2 Retina iMac
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější