Zavřít reklamu

Mod-2bKdyž Apple před dvěma týdny představil nový iPad Air 2, pochlubil se tím, že zároveň představil nejtenčí tablet na světě. Toto prvenství však Applu příliš dlouho nevydrželo, Dell totiž představil nový model Venue 8, který se pochlubil tloušťkou ještě tenší, než jakou disponuje iPad Air 2. Dell Venue 8 je tlustý pouhých 6mm, zatím co iPad Air 2 disponuje tloušťkou 6,1mm a právě tento okem téměř neviditelný rozdíl 0,1mm připravil Apple o možnost propagovat svůj tablet jako nejtenčí na světě.

Když už Dell vyfoukl Applu titul nejtenčího tabletu na světě, který je rozhodně hodně důležitý pro marketing, rozhodl se, že půjde ještě dál a tak se mu podařilo nabídnout na 8,4″ tabletu rozlišení 2K, což znamená, že nový Dell disponuje rozlišením 2560×1600 bodů. Ve výsledku tak má Dell Venue 8 7000 Series Android hustotu 359 ppi, zatím co iPad Air 2 má stejně jako jeho předchůdce hustotu 264 ppi, což je dokonce méně než 300pii, které jsou pro mnoho lidí hranicí, za kterou již nelze vnímat jednotlivé pixely. iPad Air totiž nabízí na 9,7″ displeji rozlišení 2048×1536. Displejem však vše teprve začíná a Dell nabízí Intel Atom Z3500 se čtyřmi jádry a 2GB operační paměti s tím, že na uložení dat je k dispozici 16GB rozšířitelných pomocí microSD až o kapacitě 128GB.

Jedinou nevýhodou je tak operační systém Android 4.4 KitKat, který pro fanoušky Applu není s iOS příliš srovnatelný. Dell nabízí také hliníkovou konstrukci, stejně jako Apple a překvapí i cenou, která je 499$, tedy stejná, jakou chce Apple za svůj iPad Air 2. Ten se však na rozdíl od Dellu již prodává, Venue 8 7000 se dočkáme až v průběhu tohoto měsíce. Dell pak slibuje také stejnou výdrž baterie, kterou nabízí iPad Air 2, tedy až 10 hodin nepřetržitého provozu. My jsme již nový iPad Air 2 otestovali a na jeho recenzi se můžete podívat přímo ve článku: Recenze iPad Air 2: Apple posouvá hranice!

Dell Venue 8 7000 Series Android
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější