Zavřít reklamu

apple-vs-google_2 Najnovšie údaje z prieskumov spoločnosti Kantar WorldPanel ukazujú, že predaje iOS zariadení v Európe v súčasnosti mierne prevyšujú predaje zariadení so systémom Android. Celkovo medziročne predaje iOS v Európe narástli o 1,5 percenta, zatiaľ čo predaje Androidu medziročne stúpli len o 1,4 percenta, avšak v USA iOS stratil až 3,3 percenta. V súčasnosti dosahuje iOS podiel na trhu vo výške 32,6% v USA a 15,4% v Európe.

Je však treba spomenúť, že zatiaľ čo Android sa vyskytuje vo všetkých mobilných kategóriách od low-end produktov až po high-endy, iOS je obsiahnutý len v iPhone. Vo vyspelých krajinách preto predaje zariadení s iOS medziročne vzrástli, no v rozvojových krajinách naopak klesli, keďže je v nich dopyt po low-end smartfónoch so systémom Android. Kantar ďalej uvádza, že jeho štatistiky tvoria údaje od júla do septembra a tak zachytávajú len malý časový úsek predaja nového iPhone 6 a 6 Plus. Avšak aj tento krátky časový interval stačil na to, aby v štatistikách boli obsiahnuté aj rekordné predaje nových iPhonov počas prvého víkendu. Je preto jasné, že verejnosť netrpezlivo čakala na predstavenie nových smartfónov z dielne Apple, pri ktorých bola zmena veľkosti uhlopriečky displeja pre trh nevyhnutným krokom.

Počiatočné informácie hovoria o tom, že na prechod na iPhone 6 alebo 6 Plus sa odhodlalo až 87% majiteľov starších iPhonov. Tento fakt však nie je natoľko prekvapivý, keďže majitelia iPhone zvyknú vo svete svoje zariadenie upgradovať každý rok po predstavení noviniek. Avšak zaujímavým faktom je to, že sa na nový iPhone odhodlalo aj veľa zákazníkov od konkurencie, čiže od systémov Android a Windows, ktoré disponujú veľkými uhlopriečkami zariadení už dlhší čas. Ďalšie údaje hovoria o tom, že iPhone 6 je zďaleka najobľúbenejším smartfónom z dieľne Apple v Európe. Najdramatickejší pád podielu na trhu pre iOS sa odohral v Japonsku, kde medziročne klesol podiel o 15,9%, za čo môžu tamojšie firmy ako Sony a Sharp, ktoré sa tam tešia veľkej obľube.

kantar1
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější