Zavřít reklamu

OS X Yosemite iconNěkomu mohla nová verze OS X Mac zrychlit, někomu zase naopak. Aktualizace systému sebou přináší nové možnosti, vychytávky, opravy, ale občas i problémy. Zvlášť pak s příchodem nového designu příchází vyšší náročnost a to obvzlášť na starších strojích. U OS X to nebývá pravidlem, naopak OS X Mavericks některé počítače Mac zrychlil a dokonce jim přidal výdrž na baterce, což bylo úžasné. U Yosemite jsem osobně žádné zrychlení, ale ani zpomalení nezaregistroval. Samožřejmě nová verze Safari je nyní plynulejší a Apple slibuje i delší výdrž při jeho používání, ovšem systém jako takový je stejně rychlý. Například ale na iMacu z roku 2007, který ještě OS X Yosemite podporuje, jste mohli zaregistrovat menší plynulost. Pojďme si tedy v krátkosti ukázat, jak nový systém alespoň trochu zrychlit.

Navštívíme Předvolby systému a zde zvolíme položku Zpřístupnění. V levém bočním panelu klikneme na Monitor a zaškrtneme volbu Snížit průhlednost. Tím docílíme toho, že například Dock, Menu bar a okna Finderu nebudou z části prosvítat a přizpůsobovat se tak svému pozadí. Někomu prosvítání může dokonce i vadit, tudíž je tu možnost jí vypnout. Po zaškrtnutí nevypadá vzhled systému nijak rozdílně, design je stále pěkný a změna je pro některé i nepostřehnutelná.

Snímek obrazovky 2014-10-26 v 20.56.32

Pokud nevyužíváte Spotlight, můžete odškrtnout všechny položky pro vyhledávání. Systém pak nemusí skenovat všechny soubory, složky atd., které se v Macu nacházejí a měl by tak být plynulejší. S Yosemite však přišel vylepšený Spotlight, do kterého byly přidány nové funkce, tudíž ho většina uživatelů pravděpodobně používá. Pokud mezi tyto uživatele patříte i vy a chcete Spotlight využívat, ale chcete mít sytém o něco plynulejší, odškrtněte alespoň ty položky, které nevyužíváte.

Snímek obrazovky 2014-10-26 v 20.57.20

Pokud se vám zdá, že se vám například zhoršila výdrž baterie nebo odezva některých tlačítek, podsvícení klávesnice a podobně, můžete udělat reset PRAM a SMC. Mně osobně se po přechodu na OS X Yosemite zhošila odezva na tlačítka hlasitosti a jasu. PRAM a SMC reset mi naštěstí pomohl a nyní je vše v pořádku. Samotný Apple tento reset doporučuje jedou měsíčně. O tom, jak reset provést si můžete přečíst v článku, na který je odkaz uveden níže.

Související články

Dnes nejčtenější

.