Zavřít reklamu

iphone-4sApple pred malou chvíľou zakončil životnú púť ďalšieho iPhone a to tým, že vydal poslednú softvérovú verziu iOS pre iPhone 4s. iOS 8, na ktorý tentoraz čakáme vo fronte podobne ako na iPhone 6, funguje rýchlo len na novších zariadeniach, ktoré už majú výkonnejší procesor a 1 GB RAM. Systém ako taký je optimalizovaný práve pre novší hardvér a to sa odrazilo aj na plynulosti iOS 8 na poslednom Jobsovom iPhone, ktorý ako prvý priniesol Siri, dvojjadrový procesor, nahrávanie Full HD videí a 8-megapixelový fotoaparát.

Cesta tohto telefónu je už zrejme u konca a Ars Technica to potvrdil vo svojich testoch, ktoré jasne poukazujú na to, že by si užívatelia mali riadne premyslieť, či chcú aktualizovať svoj iPhone 4s na systém, ktorý vyšiel len pred pol hodinou. Rýchlosť systému je vo viacerých prípadoch horšia, než na iOS 7.1.2. Ako môžete vidieť v tabuľke nižšie, najväčší problém robí 4S-ku otvorenie Safari, kde sa čas otvorenia predĺžil z 1,25 sekundy na 2,16 sekundy. V ostatných prípadoch je tiež vidieť rozdiely a taktiež sa predĺžil čas spúšťania systému, ktorý sa teraz načítava takmer 40 sekúnd, zatiaľ čo pri iOS 7.1.2 to bolo 36,4 sekundy.

iPhone 4s iOS 8 GM

Lenže problémy a obmedzenia neprichádzajú len v oblasti výkonu. iPhone 4s neponúka niekoľko funkcií, ktoré Apple predstavil na WWDC a tak môžu užívatelia iOS 8 zabudnúť na Handoff, funkciu, ktorá umožní užívateľom zdieľať aplikácie a funkcie s ďalšími iOS zariadeniami a OS X Yosemite. Rovnako môžu zabudnúť na podporu grafických rozhraní Metal a OpenGL ES 3.0, keďže grafický čip v iPhone 4s je už jednoducho moc starý. Ďalšia nevýhoda prichádza v oblasti klávesnice QuickType, ktorá na malej obrazovke iPhone 4s zaberá priveľa miesta. Nakoniec je možné, že bude systém plný bugov podobne ako to bolo u iOS 7 na iPhone 4 a je preto možné, že Apple časom vydá aktualizáciu iOS 8.1, ktorá zlepší plynulosť systému na starom telefóne, aj keď nie o moc.

iPhone 4S iOS 8
iPhone 4S iOS 8
*Zdroj: ArsTechnica

Související články

Dnes nejčtenější

.